yg
Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
medar
Ahmet Kaan ERÖNCEL
Köşe Yazarı
Ahmet Kaan ERÖNCEL
 

“KAHROLSUN” DEMEKLE OLUR MU?

Herkese Merhaba, Buruk bir Ramazan Bayramı yaşıyoruz. Gazze de yaşananlar, Müslüman kardeşlerimizin maruz kaldığı “Zulüm” içimizi parçalıyor. Kahrediyor. Fakat; durduk oturduk yerde “Kahrolsun İsrail” “Kahrolsun Amerika” Kahrolsun Emperyalizm” demekle olmuyor kıymetli abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Konsolosluk önünde 400bin liralık araba yakmaklada olmuyor. Sana kastı olanları yenmekmi istiyorsun?? Matematik bileceksin. Fizik, kimya, biyoloji bileceksin. Yazılım bileceksin sevgili abim, ablam, kardeşim. Kendine ait teknolojin ve o teknolojiyi kullanan ekipmanın olacak!! Felsefe, mantık derslerini kaldırmayacaksın. Fen liselerini kapatmayacaksın. 5 yaşından itibaren kodlamayı öğreteceksin çocuklarına. Şucu-bucu hocalardan değil, İlahiyat eğitiminin yanı sıra pedagojik formasyon almış, çocuk eğitimi konusunda ehil, dini bilgilerle tam donanımlı tam “Hoca” ların verecek din eğitimini küçücük çocuklarına. Kimsenin inancı ve düşüncesi ile işin olmayacak. Bilim, teknoloji ve sanat önceliğin olacak. “Kuzguni”leride iyi ayırt edeceksin. Karıştırmayacaksın araya. Ayıklayacaksın. Düşüneceksin sevgili abim, ablam, kardeşim; Neden çocuklarımızın yüzlercesi girdiği sınavlarda “Sıfır” çekiyor?? Neden OECD ülkeleri arasında bizim çocuklarımız okuduğunu anlayamayan, anlamadığı için yazamayan çocuklar sıralamasında birinci?? Herkes bilim adamı, mühendis, yazılımcı olmak zorunda değil. Olamazda zaten. Mesleki eğitime öncelik tanıyacaksın, ara insan gücünü önemseyeceksin. Yeni nesilde yetişen herkesin bir “Altın Bileziği” olacak!! Neden yetişen yeni neslimiz Selçuk Bayraktar ve ekibindeki, Roketsan daki, Aselsandaki mühendis yazılımcı abilerini ablarını değilde; Kerameti kendinden menkul “Şeyma” yı, “Murat” ı, ve benzeri sözüm ona “fenomen” leri takip ediyor? Örnek alıyor?? Kendine soracaksın sevgili abicim, ablacım, kardeşim; Neden kafalarımızı yarı belimize kadar cep telefonlarımıza sokup birbirimizin “yüzüne” bakmıyoruz diye! Kaldı ki; o kafamızı gömdüğümüz telefonlardaki uygulamaların, “Kahrolsun” diye yazılar yazdığımız tüm özelimizi hatta yetmedi 20 li yaşlarımızın fotolarını da paylaştığımız sanal “Duvar”ların mucidi de sahibi de “Kahrolsun” diye başlıklar attığımız güruha mensup. Yüzde yüz kendimize ait bir sosyal medya platformumuz bile yok. Mesajlaşma uygulamasını bile zarla-zorla geliştirdik. Sahip çıkanı yok. Güçlü olacaksın, bilgili olacaksın, tam donanımlı olacaksın, kendine güvenin olacak. 5 Milyonluk İsrail Milyarlık müslüman alemine kafa tutmayı bırak,kafa tutmaya yeltenmeyi aklından bile geçiremeyecek. Yüce Allah sana akıl, fikir, göz, kulak, toprak, su ve cennet gibi bir vatan vermiş. Ben, sen hepimiz bu nimetlerle kendimizi ve yeni gelen nesillerimizi eğitmek,  teknoloji geliştirmek, geliştirene destek olmak  zorundayız. Tembelliğimiz, akılsızlığımız ve korkaklığımızla “Bela” yı üstümüze çekmeyelim. Kalın Sağlıcakla...  
Ekleme Tarihi: 26 Mayıs 2021 - Çarşamba

“KAHROLSUN” DEMEKLE OLUR MU?

Herkese Merhaba,

Buruk bir Ramazan Bayramı yaşıyoruz.

Gazze de yaşananlar, Müslüman kardeşlerimizin maruz kaldığı “Zulüm” içimizi parçalıyor.

Kahrediyor.

Fakat; durduk oturduk yerde “Kahrolsun İsrail” “Kahrolsun Amerika” Kahrolsun Emperyalizm” demekle olmuyor kıymetli abilerim, ablalarım, kardeşlerim.

Konsolosluk önünde 400bin liralık araba yakmaklada olmuyor.

Sana kastı olanları yenmekmi istiyorsun??

Matematik bileceksin. Fizik, kimya, biyoloji bileceksin.

Yazılım bileceksin sevgili abim, ablam, kardeşim.

Kendine ait teknolojin ve o teknolojiyi kullanan ekipmanın olacak!!

Felsefe, mantık derslerini kaldırmayacaksın.

Fen liselerini kapatmayacaksın.

5 yaşından itibaren kodlamayı öğreteceksin çocuklarına.

Şucu-bucu hocalardan değil,

İlahiyat eğitiminin yanı sıra pedagojik formasyon almış, çocuk eğitimi konusunda ehil, dini bilgilerle tam donanımlı tam “Hoca” ların verecek din eğitimini küçücük çocuklarına.

Kimsenin inancı ve düşüncesi ile işin olmayacak.

Bilim, teknoloji ve sanat önceliğin olacak.

“Kuzguni”leride iyi ayırt edeceksin. Karıştırmayacaksın araya. Ayıklayacaksın.

Düşüneceksin sevgili abim, ablam, kardeşim;

Neden çocuklarımızın yüzlercesi girdiği sınavlarda “Sıfır” çekiyor??

Neden OECD ülkeleri arasında bizim çocuklarımız okuduğunu anlayamayan, anlamadığı için yazamayan çocuklar sıralamasında birinci??

Herkes bilim adamı, mühendis, yazılımcı olmak zorunda değil. Olamazda zaten. Mesleki eğitime öncelik tanıyacaksın, ara insan gücünü önemseyeceksin.

Yeni nesilde yetişen herkesin bir “Altın Bileziği” olacak!!

Neden yetişen yeni neslimiz Selçuk Bayraktar ve ekibindeki, Roketsan daki, Aselsandaki mühendis yazılımcı abilerini ablarını değilde;

Kerameti kendinden menkul “Şeyma” yı, “Murat” ı, ve benzeri sözüm ona “fenomen” leri takip ediyor? Örnek alıyor??

Kendine soracaksın sevgili abicim, ablacım, kardeşim;

Neden kafalarımızı yarı belimize kadar cep telefonlarımıza sokup birbirimizin “yüzüne” bakmıyoruz diye!

Kaldı ki; o kafamızı gömdüğümüz telefonlardaki uygulamaların,

“Kahrolsun” diye yazılar yazdığımız tüm özelimizi hatta yetmedi 20 li yaşlarımızın fotolarını da paylaştığımız sanal “Duvar”ların mucidi de sahibi de “Kahrolsun” diye başlıklar attığımız güruha mensup.

Yüzde yüz kendimize ait bir sosyal medya platformumuz bile yok.

Mesajlaşma uygulamasını bile zarla-zorla geliştirdik. Sahip çıkanı yok.

Güçlü olacaksın, bilgili olacaksın, tam donanımlı olacaksın, kendine güvenin olacak.

5 Milyonluk İsrail Milyarlık müslüman alemine kafa tutmayı bırak,kafa tutmaya yeltenmeyi aklından bile geçiremeyecek.

Yüce Allah sana akıl, fikir, göz, kulak, toprak, su ve cennet gibi bir vatan vermiş.

Ben, sen hepimiz bu nimetlerle kendimizi ve yeni gelen nesillerimizi eğitmek,  teknoloji geliştirmek, geliştirene destek olmak  zorundayız.

Tembelliğimiz, akılsızlığımız ve korkaklığımızla “Bela” yı üstümüze çekmeyelim.

Kalın Sağlıcakla...

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.