Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
artwood
EĞİTİM Haber Girişi: 26.07.2021 - 10:33, Güncelleme: 26.07.2021 - 16:07

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI BAŞLADI

 

USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Türkmen, 2021/2022 Eğitim - Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görev alacak usta öğreticiler için başvuruların 9 Ağustos’ta başlayacağını ifade etti.
Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Türkmen, 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere usta öğretici taleplerinin alınacağını ifade etti. Müdür Türkmen, konu hakkında yaptığı açıklamada “Gölcük Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde, 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacak. Başvuru işlemleri, 9 Ağustos 2021 ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ‘E-Yaygın sistemi-Başvurular/Usta Öğretici Başvurusu’ ekranı üzerinden yapılacak. Birden fazla alanda başvuru yapmak isteyenler, her alan için ayrı ayrı başvuru yapacak. Başvuru onayı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce yapılacak olup Ek-2 Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formu’na esas belgeler, onay aşamasında Gölcük Halk Eğitimi Merkezi’ne ibraz edilecek. İsteyen tüm usta öğreticiler, bu başvuruyu yapabilir” dedi.  ‘KURUMUMUZDA BAŞVURU İŞLEMİ YAPILAMAMAKTA’ Türkmen, başvuru konusu ile ilgili hususlara da değinerek “Usta öğretici başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapılırken belgelerin asılları taratılmalıdır. Fotokopileri kabul edilmemektedir. Yani evrakların asılları sisteme yüklenmelidir. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yaptıktan sonra başvuru evraklarının asıllarıyla birlikte fotokopilerini, çeşitli diğer belgelerle birlikte onay için getirmek gerekiyor. Başvuru yapan kişi, onay için kurumumuza şahsen gelmelidir. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapmadan önce Halk Eğitimi Merkezi’ne gelinmemeli. Çünkü kurumumuzda başvuru işlemi yapılamamaktadır. Kurumumuzda yalnızca onaylama işlemi yapılmaktadır. Eğitici olarak görev almak istenilen kursların seçiminde, eğitim durumuna uygun bir şekilde tercih yapılmalı. Konuyla ilgili olarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yöneticileri, yönlendirme yapamamaktadır” dedi.  ‘EKSİK BELGE İLE YAPILAN BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLMEYECEK’ Sözlerine son veren Türkmen, “Kurslar, tamamen kursiyer başvurusuna göre açılmaktadır. Şimdiden hangi kursların talep edileceği bilgisi elimizde mevcut değildir. Usta Öğretici Oryantasyon Belgesi’ni, taradıktan sonra ‘Diğer Belgeler’ bölümünden e-yaygın sistemine yüklemek gerekiyor. Detaylı SGK Hizmet Döküm Belgesi İşyeri Unvan Listesi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu/SGK Tescil ve ‘Hizmet Dökümü Belgesi Barkodlu Belge’ oluşturularak e-devlet üzerinden alınmalıdır. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapılırken iş durumundan (MEB personeli-usta öğretici-kamu personeli-emekli) kişinin kendine uygun olanı seçmesi gerekir. Eksik bilgi ve belge ile yapılan başvurular, değerlendirmeye alınmayacak. Başvuru evrakları hazırlanırken bu hususun göz önünde bulundurulması gerekmektedir” dedi. 
Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Türkmen, 2021/2022 Eğitim - Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görev alacak usta öğreticiler için başvuruların 9 Ağustos’ta başlayacağını ifade etti.

Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Türkmen, 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere usta öğretici taleplerinin alınacağını ifade etti. Müdür Türkmen, konu hakkında yaptığı açıklamada “Gölcük Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde, 2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere ücretli usta öğretici talepleri alınacak. Başvuru işlemleri, 9 Ağustos 2021 ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ‘E-Yaygın sistemi-Başvurular/Usta Öğretici Başvurusu’ ekranı üzerinden yapılacak. Birden fazla alanda başvuru yapmak isteyenler, her alan için ayrı ayrı başvuru yapacak. Başvuru onayı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce yapılacak olup Ek-2 Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formu’na esas belgeler, onay aşamasında Gölcük Halk Eğitimi Merkezi’ne ibraz edilecek. İsteyen tüm usta öğreticiler, bu başvuruyu yapabilir” dedi.

 ‘KURUMUMUZDA BAŞVURU İŞLEMİ YAPILAMAMAKTA’

Türkmen, başvuru konusu ile ilgili hususlara da değinerek “Usta öğretici başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapılırken belgelerin asılları taratılmalıdır. Fotokopileri kabul edilmemektedir. Yani evrakların asılları sisteme yüklenmelidir. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yaptıktan sonra başvuru evraklarının asıllarıyla birlikte fotokopilerini, çeşitli diğer belgelerle birlikte onay için getirmek gerekiyor. Başvuru yapan kişi, onay için kurumumuza şahsen gelmelidir. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapmadan önce Halk Eğitimi Merkezi’ne gelinmemeli. Çünkü kurumumuzda başvuru işlemi yapılamamaktadır. Kurumumuzda yalnızca onaylama işlemi yapılmaktadır. Eğitici olarak görev almak istenilen kursların seçiminde, eğitim durumuna uygun bir şekilde tercih yapılmalı. Konuyla ilgili olarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yöneticileri, yönlendirme yapamamaktadır” dedi.

 ‘EKSİK BELGE İLE YAPILAN BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLMEYECEK’

Sözlerine son veren Türkmen, “Kurslar, tamamen kursiyer başvurusuna göre açılmaktadır. Şimdiden hangi kursların talep edileceği bilgisi elimizde mevcut değildir. Usta Öğretici Oryantasyon Belgesi’ni, taradıktan sonra ‘Diğer Belgeler’ bölümünden e-yaygın sistemine yüklemek gerekiyor. Detaylı SGK Hizmet Döküm Belgesi İşyeri Unvan Listesi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu/SGK Tescil ve ‘Hizmet Dökümü Belgesi Barkodlu Belge’ oluşturularak e-devlet üzerinden alınmalıdır. E-Yaygın Sistemi üzerinden başvuru yapılırken iş durumundan (MEB personeli-usta öğretici-kamu personeli-emekli) kişinin kendine uygun olanı seçmesi gerekir. Eksik bilgi ve belge ile yapılan başvurular, değerlendirmeye alınmayacak. Başvuru evrakları hazırlanırken bu hususun göz önünde bulundurulması gerekmektedir” dedi. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.