Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
Haber Girişi: 22.09.2021 - 10:06, Güncelleme: 22.09.2021 - 10:06

SUYA KAVUŞAN AFRİKALI ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

 

SUYA KAVUŞAN AFRİKALI ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Afrika Çad'da, Türk hayırseverin bağışıyla açılan su kuyusunda temiz suya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar doyasıya eğlendiler.
Kocaeli  merkezli Yetimi yoksulu Gözetenler  Derneği, su kaynaklarına ulaşmak için bazen saatlerce yürümek zorunda kalan Çad'ın en kurak köylerinde  su kuyusu açmak için bir süre önce çalışma başlattı.  Büyük bir bölümü kuraklık tehlikesi altında olan bu bölgelerde çalışmalarına devam eden dernek yetkilileri, açtıkları kuyularla son yıllarda ciddileşen su sıkıntısının çözümüne destek sunmaya çalışıyor.  Yurtiçi faaliyetleride devam ediyor. Kocaeli'nde daha çok yetim ve yoksul ailelerin acil gıda kıyafet ve yakacak ihtiyaçlarını hayırseverler yardımlarıyla karşılayan dernek yurtdışı Afrika Kamerun, Çad, Uganda, Bangladeş, Myanmar, Arakan kamplarında kuranı Kerim dağıtımı, adak akika kurban, fidan dikimi, tişört dağıtımı, Su kuyusu açtırma gibi organizasyonlarla yurtdışında da yaşayan Müslümanlara umut oldu. Örnek bir davranış Afrika su kuyusuna yardım ve kaynak oluşturmak adına, Almanya’da iş harici zamanlarda Eurotesbih adıyla serbest girişimci ve iş insanı olan gurbetçimizin  tesbih satarak oluşturduğu fondan kullanması, planlanan kuyunun yapılması ve insanların kullanımına sunulmasını hızlandırdı. Çocukların mutlulukları görülmeye değer. Temiz içme suyuna ulaşmada yerel halka büyük kolaylıklar sağlayan Su kuyusu projeleri ve kuyu açılışlarındaki sevinç ve mutluluk çocukların yüzlerine yansıyor. Derneğin bu kapsamda açılışını yaptığı 15 Temmuz 2016 Şehitleri Su kuyusunun açılmasının ardından yaşanan çocukların mutluluklarını gözler önüne seren kareler çocukların birbirleriyle olan su oyunları ve görüntülere yansıyan sevinçleri hayırseverleri duygulandırdı.  "Su Hayattır. " Yetimi yoksulu gözetenler derneği  yetkililerinden yapılan açıklamada"Kuraklık Açlık ve ölümle savaşan kara kıta Afrikada temiz su ihtiyacı artarak devam etemektedir.Su kuyusu açılan  köy elektriğin  olmadığı bir bölgede yer alıyor. Burada insanların birçok sıkıntılarla mücadele ediyorlar. Onlara  biraz olsun yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. Bölgedeki insanların en temel ihtiyacı olan temiz suya kavuştuklarında yaşadıkları mutluluğun çok güzel olduğunu dile getiren yetkililer, "Su sıkıntısı çeken yerlerde su kuyusu açmak, oraya su getirmek bizim için çok  önemli. Bu insanlar suya ulaşabilmeleri çok güç ve kaynaklar çok az. Suyun ne kadar önemli olduğunu orada çok daha iyi anlıyoruz. " diye konuştu. Yetimi yoksulu gözetenler dernek yetkilileri , Açılan bu su kuyusundan daha çok etkilendiklerini  belirterek şunları ifade etti: "Su kuyusu Açılış görüntülerinde görüldüğü üzere tüm zorluklara , Çocukların çektikleri su sıkıntısına rağmen kuyudan çıkan suyun mutluluğunu sevinçlerini paylaşmaları bizi inanılmaz duygulandırdı. Yetimi Yoksulu Gözetenler Derneği olarak bizler şuanda Afrika , Arakan ’da su kuyusu, kuranı Kerim dağıtımı, Adak Akika kurban kesimi gibi mazlum kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yardım faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilirler.
Afrika Çad'da, Türk hayırseverin bağışıyla açılan su kuyusunda temiz suya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar doyasıya eğlendiler.

Kocaeli  merkezli Yetimi yoksulu Gözetenler  Derneği, su kaynaklarına ulaşmak için bazen saatlerce yürümek zorunda kalan Çad'ın en kurak köylerinde  su kuyusu açmak için bir süre önce çalışma başlattı. 

Büyük bir bölümü kuraklık tehlikesi altında olan bu bölgelerde çalışmalarına devam eden dernek yetkilileri, açtıkları kuyularla son yıllarda ciddileşen su sıkıntısının çözümüne destek sunmaya çalışıyor. 

Yurtiçi faaliyetleride devam ediyor.

Kocaeli'nde daha çok yetim ve yoksul ailelerin acil gıda kıyafet ve yakacak ihtiyaçlarını hayırseverler yardımlarıyla karşılayan dernek yurtdışı Afrika Kamerun, Çad, Uganda, Bangladeş, Myanmar, Arakan kamplarında kuranı Kerim dağıtımı, adak akika kurban, fidan dikimi, tişört dağıtımı, Su kuyusu açtırma gibi organizasyonlarla yurtdışında da yaşayan Müslümanlara umut oldu.

Örnek bir davranış

Afrika su kuyusuna yardım ve kaynak oluşturmak adına, Almanya’da iş harici zamanlarda Eurotesbih adıyla serbest girişimci ve iş insanı olan gurbetçimizin  tesbih satarak oluşturduğu fondan kullanması, planlanan kuyunun yapılması ve insanların kullanımına sunulmasını hızlandırdı.

Çocukların mutlulukları görülmeye değer.

Temiz içme suyuna ulaşmada yerel halka büyük kolaylıklar sağlayan Su kuyusu projeleri ve kuyu açılışlarındaki sevinç ve mutluluk çocukların yüzlerine yansıyor.

Derneğin bu kapsamda açılışını yaptığı 15 Temmuz 2016 Şehitleri Su kuyusunun açılmasının ardından yaşanan çocukların mutluluklarını gözler önüne seren kareler çocukların birbirleriyle olan su oyunları ve görüntülere yansıyan sevinçleri hayırseverleri duygulandırdı. 

"Su Hayattır. "

Yetimi yoksulu gözetenler derneği  yetkililerinden yapılan açıklamada"Kuraklık Açlık ve ölümle savaşan kara kıta Afrikada temiz su ihtiyacı artarak devam etemektedir.Su kuyusu açılan  köy elektriğin  olmadığı bir bölgede yer alıyor. Burada insanların birçok sıkıntılarla mücadele ediyorlar. Onlara  biraz olsun yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Bölgedeki insanların en temel ihtiyacı olan temiz suya kavuştuklarında yaşadıkları mutluluğun çok güzel olduğunu dile getiren yetkililer, "Su sıkıntısı çeken yerlerde su kuyusu açmak, oraya su getirmek bizim için çok  önemli. Bu insanlar suya ulaşabilmeleri çok güç ve kaynaklar çok az. Suyun ne kadar önemli olduğunu orada çok daha iyi anlıyoruz. " diye konuştu.

Yetimi yoksulu gözetenler dernek yetkilileri , Açılan bu su kuyusundan daha çok etkilendiklerini  belirterek şunları ifade etti:

"Su kuyusu Açılış görüntülerinde görüldüğü üzere tüm zorluklara , Çocukların çektikleri su sıkıntısına rağmen kuyudan çıkan suyun mutluluğunu sevinçlerini paylaşmaları bizi inanılmaz duygulandırdı.

Yetimi Yoksulu Gözetenler Derneği olarak bizler şuanda Afrika , Arakan ’da su kuyusu, kuranı Kerim dağıtımı, Adak Akika kurban kesimi gibi mazlum kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yardım faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilirler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.