Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
artwood
GÜNDEM Haber Girişi: 19.08.2021 - 12:54, Güncelleme: 19.08.2021 - 12:54

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN İMZALAR ATILDI

 

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN İMZALAR ATILDI

Probiyotik Ürün Geliştirme, Üretme ve Beslenme Danışmanlığı Projesi imza töreni bugün gerçekleşti. Proje ile birlikte otizmli çocukların beslenmesinde düzen sağlanacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında Probiyotik ürünler için ARGE çalışması yapılması amacıyla protokol imzalandı. Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı bulunan yaklaşık bin kişiye engel durumuna uygun beslenme alışkanlığı sağlanması amaçlanan Probiyotik Ürün Geliştirme, Üretme ve Beslenme Danışmanlığı Projesi (PROBES) imza töreni Kocaeli Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın katılımı ile gerçekleşti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Keşli’nin de katıldığı imza törenini İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmeşen, KOÜ Rektör Vekili Ercüment Çiftçi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Derya Büyükayhan da takip etti.   “PROJEYİ BAŞARI İLE SONUÇLANDIRACAĞIZ” İmza töreni öncesi SFA ARGE adına Prof. Dr. Leyla Tarhan projenin detayları hakkında bilgi verdi. Bilgilendirme sunumlarının ardından konuşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Bağırsakta emilen gıdaların beyne gönderdiği sinyaller bazı durumlarda hastalıklar doğurabiliyor. Birçok hastalıkta beslenmenin etkisi ortaya serilmiştir. Üniversitemizin çok önemli akademik çalışmaları var. Biz üniversite olarak bu çalışmanın çok faydalı bir çalışma olduğunu biliyoruz. Üniversite olarak destek oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir projeye destek oluyor. Bu projenin hayata geçmesini ve otizmli çocuklara faydası olacak bu projeyi başarı ile sonuçlandıracağız. Üniversite olarak 5 ülkede eğitim veriyoruz. Kocaeli Üniversitesi ile kardeş üniversite olarak projeyi hayata geçireceğiz” dedi. “BİZ DE KULLANMAYA BAŞLADIK” Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “İnanılmaz bir çalışma yapılmış. Verilen emeğin farkındayım. Ülkem adına sevindim. Gerek doğum öncesinde annenin beslenmesi ve sonrasında çocuğun beslenmesi ile otizm sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da istatistiksel olarak artıyor. Aslında Genel Sekreter Yardımcımız kendilerinin de doktor olması nedeni ile bu tür çalışmaları karşımıza getirmede çok hevesliler. Yenilikçi projeler anlamında Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapıyoruz. Benim de 22 yaşında engelli bir çocuğum var. Onda da biz probiyotik kullanımına başladık” ifadelerini kullandı.  “ŞİFACILARDAN UZAK DURMAK LAZIM” Her hastanın kendi oranı belirlenmeli diyerek konuşmasına devam eden Başkan Büyükakın, “Biz sağlıklı insanlar da kafasına göre probiyotik kullanılmamalı. Şifacılardan uzak durmak gerekiyor. Doktorlara sığınmak lazım. Aşı konusunda da şifacılar kafa karıştırıyor. Kontrollü bir çalışma yapılacak. Bu manada da ciddi bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmanın hayırlara vesile getirmesini diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bu ve benzer çalışmalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Probiyotik Ürün Geliştirme, Üretme ve Beslenme Danışmanlığı Projesi imza töreni bugün gerçekleşti. Proje ile birlikte otizmli çocukların beslenmesinde düzen sağlanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında Probiyotik ürünler için ARGE çalışması yapılması amacıyla protokol imzalandı. Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı bulunan yaklaşık bin kişiye engel durumuna uygun beslenme alışkanlığı sağlanması amaçlanan Probiyotik Ürün Geliştirme, Üretme ve Beslenme Danışmanlığı Projesi (PROBES) imza töreni Kocaeli Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın katılımı ile gerçekleşti. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Keşli’nin de katıldığı imza törenini İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmeşen, KOÜ Rektör Vekili Ercüment Çiftçi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Derya Büyükayhan da takip etti.

 

“PROJEYİ BAŞARI İLE SONUÇLANDIRACAĞIZ”

İmza töreni öncesi SFA ARGE adına Prof. Dr. Leyla Tarhan projenin detayları hakkında bilgi verdi. Bilgilendirme sunumlarının ardından konuşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Bağırsakta emilen gıdaların beyne gönderdiği sinyaller bazı durumlarda hastalıklar doğurabiliyor. Birçok hastalıkta beslenmenin etkisi ortaya serilmiştir. Üniversitemizin çok önemli akademik çalışmaları var. Biz üniversite olarak bu çalışmanın çok faydalı bir çalışma olduğunu biliyoruz. Üniversite olarak destek oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir projeye destek oluyor. Bu projenin hayata geçmesini ve otizmli çocuklara faydası olacak bu projeyi başarı ile sonuçlandıracağız. Üniversite olarak 5 ülkede eğitim veriyoruz. Kocaeli Üniversitesi ile kardeş üniversite olarak projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

“BİZ DE KULLANMAYA BAŞLADIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “İnanılmaz bir çalışma yapılmış. Verilen emeğin farkındayım. Ülkem adına sevindim. Gerek doğum öncesinde annenin beslenmesi ve sonrasında çocuğun beslenmesi ile otizm sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da istatistiksel olarak artıyor. Aslında Genel Sekreter Yardımcımız kendilerinin de doktor olması nedeni ile bu tür çalışmaları karşımıza getirmede çok hevesliler. Yenilikçi projeler anlamında Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapıyoruz. Benim de 22 yaşında engelli bir çocuğum var. Onda da biz probiyotik kullanımına başladık” ifadelerini kullandı. 

“ŞİFACILARDAN UZAK DURMAK LAZIM”

Her hastanın kendi oranı belirlenmeli diyerek konuşmasına devam eden Başkan Büyükakın, “Biz sağlıklı insanlar da kafasına göre probiyotik kullanılmamalı. Şifacılardan uzak durmak gerekiyor. Doktorlara sığınmak lazım. Aşı konusunda da şifacılar kafa karıştırıyor. Kontrollü bir çalışma yapılacak. Bu manada da ciddi bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmanın hayırlara vesile getirmesini diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak bu ve benzer çalışmalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.