LASTİK İŞ

''İÇME SUYUNDA SIKINTI YOK''

Sağlık 25.06.2024 - 16:31, Güncelleme: 25.06.2024 - 16:31
 

''İÇME SUYUNDA SIKINTI YOK''

İSU'dan içme suyu şikayetleri ile ilgili açıklama geldi. Son günlerde çeşmelerimizden akan şebeke suyunun tadının değiştiği yönünde bildirimler almaktayız.

İSU olarak Türkiye’nin en kaliteli ve en doğal suyunu kıymetli hemşehrilerimize ulaştırmak için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bilindiği gibi bölgemiz geçen yıl, önceki dönemlere göre çok az kar ve yağmur yağışı almıştır. Bu durum, şehrimizin ana su ihtiyacını karşılayan Yuvacık Barajı ile barajı besleyen su damarlarının yeterince beslenmesini engellemiştir. Yaz aylarının henüz ortasına gelmeden yaşanan bu sıkıntının ileriki aylarda daha büyük krizlere yol açmaması için proaktif bir yaklaşımla gerekli planlamalar ivedilikle yapılmış olup her zaman B planı olarak kullandığımız ve su kalitesi yüksek olan bir diğer içme suyu kaynağımız olan Sapanca Gölü’nden su alımı, geçtiğimiz günlerde başlatılmıştır. Sapanca Gölü’nden su kullanımı şehrimizde ilk olmayıp mevsimsel yağış eksikliği nedeniyle bu yıla özgü olarak daha erken kullanımına başlanılmıştır. Yuvacık Baraj’ında bulunan suyumuz ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu, Yuvacık İçme Suyu Arıtma Tesisi’mizde arıtarak abonelerimize sağlıklı bir şekilde iletiyoruz. Bu sayede her iki kaynağın havzalarındaki su seviyesinin aşırı derecede azalmasını önleyerek bu kurak dönemin atlatılması ve içme suyumuzun kalitesinin yüksek tutulması amaçlanmaktadır. Sağlıklı şebeke hatlarımızla değerli halkımıza ulaştırılan içme suyu, bin ayrı noktadan alınan numunelerle uluslararası sertifikalara sahip laboratuvarımızda her gün düzenli olarak testlere tabi tutulmakta, içme suyumuzun doğallığı ve sağlığa uygunluğu, uzman ekiplerimizce onaylanarak güvence altına alınmaktadır. Suyun kalitesiyle ilgili analiz sonuçlarımız, www.isu.gov.tr web sitemizde yer alan “Su Analiz Raporu” bölümünde her ay düzenli olarak kamuoyuna sunulmaktadır. Bunun yanında, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da numuneler alınarak şebekelerde yer alan sularımız, ayrıca testlerden geçirilmektedir. Bu düzenli çalışma sayesinde geçmişte içme suyumuzla ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı gibi bugün de hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır. Değerli hemşehrilerimize kaliteli ve sağlıklı içilebilir suyun teminini, çeşmelerimizden sağlamaya devam etmekteyiz. İnsan sağlığını her şeyin üzerinde tutarak çalışan İSU, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm çalışmalarını şeffaf şekilde kamuoyu ile paylaşmaya devam edecektir. Bu kurak günlerde içme suyumuzun tasarruflu kullanmanın önemini bir kez daha hatırlatarak halkımızın sağlığının bizim için her zaman öncelikli olduğunu ifade eder, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız. Kocaeli’de su, musluktan içilir.  
İSU'dan içme suyu şikayetleri ile ilgili açıklama geldi. Son günlerde çeşmelerimizden akan şebeke suyunun tadının değiştiği yönünde bildirimler almaktayız.

İSU olarak Türkiye’nin en kaliteli ve en doğal suyunu kıymetli hemşehrilerimize ulaştırmak için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bilindiği gibi bölgemiz geçen yıl, önceki dönemlere göre çok az kar ve yağmur yağışı almıştır. Bu durum, şehrimizin ana su ihtiyacını karşılayan Yuvacık Barajı ile barajı besleyen su damarlarının yeterince beslenmesini engellemiştir. Yaz aylarının henüz ortasına gelmeden yaşanan bu sıkıntının ileriki aylarda daha büyük krizlere yol açmaması için proaktif bir yaklaşımla gerekli planlamalar ivedilikle yapılmış olup her zaman B planı olarak kullandığımız ve su kalitesi yüksek olan bir diğer içme suyu kaynağımız olan Sapanca Gölü’nden su alımı, geçtiğimiz günlerde başlatılmıştır.

Sapanca Gölü’nden su kullanımı şehrimizde ilk olmayıp mevsimsel yağış eksikliği nedeniyle bu yıla özgü olarak daha erken kullanımına başlanılmıştır. Yuvacık Baraj’ında bulunan suyumuz ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu, Yuvacık İçme Suyu Arıtma Tesisi’mizde arıtarak abonelerimize sağlıklı bir şekilde iletiyoruz. Bu sayede her iki kaynağın havzalarındaki su seviyesinin aşırı derecede azalmasını önleyerek bu kurak dönemin atlatılması ve içme suyumuzun kalitesinin yüksek tutulması amaçlanmaktadır.

Sağlıklı şebeke hatlarımızla değerli halkımıza ulaştırılan içme suyu, bin ayrı noktadan alınan numunelerle uluslararası sertifikalara sahip laboratuvarımızda her gün düzenli olarak testlere tabi tutulmakta, içme suyumuzun doğallığı ve sağlığa uygunluğu, uzman ekiplerimizce onaylanarak güvence altına alınmaktadır. Suyun kalitesiyle ilgili analiz sonuçlarımız, www.isu.gov.tr web sitemizde yer alan “Su Analiz Raporu” bölümünde her ay düzenli olarak kamuoyuna sunulmaktadır. Bunun yanında, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da numuneler alınarak şebekelerde yer alan sularımız, ayrıca testlerden geçirilmektedir. Bu düzenli çalışma sayesinde geçmişte içme suyumuzla ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı gibi bugün de hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır. Değerli hemşehrilerimize kaliteli ve sağlıklı içilebilir suyun teminini, çeşmelerimizden sağlamaya devam etmekteyiz. İnsan sağlığını her şeyin üzerinde tutarak çalışan İSU, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm çalışmalarını şeffaf şekilde kamuoyu ile paylaşmaya devam edecektir.

Bu kurak günlerde içme suyumuzun tasarruflu kullanmanın önemini bir kez daha hatırlatarak halkımızın sağlığının bizim için her zaman öncelikli olduğunu ifade eder, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Kocaeli’de su, musluktan içilir.
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Gölcüklü
(25.06.2024 19:00 - #672)
Suyun kirli akan videosu var ne anlatıyorsunuz? Tamam suyun geçiş dönemi olmuştur,kirli akmıştır vesaire ama bu kadar insan yalanmı konuşuyor yani? Önceden bilgilendirmek çokmu zor?
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.