Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 11:02
 
OKULLARDA İLK DÖNEM UZAKTAN EĞİTİMLE TAMAMLANDI
Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut okulların yarıyıl tatili dolayısı ile mesaj yayınladı. Kaymakam Karabulut “İnanıyorum ki sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız” dedi.
EĞİTİM Haberi
OKULLARDA İLK DÖNEM UZAKTAN EĞİTİMLE TAMAMLANDI

OKULLARDA İLK DÖNEM UZAKTAN EĞİTİMLE TAMAMLANDI

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut; “2020-2021 öğretim yılının 1. Dönemini Covid-19 Salgınının gölgesinde tamamladığımız bu günlerde, okullarımızda yeniden buluşacağımız günleri özlem ve umutla bekliyoruz. Sevgili Öğrencilerimizin, ilk dönemi uzaktan eğitimle tamamlamış olmalarının heyecanını yürekten paylaşıyor, yarıyıl tatilinin değerli öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

 

 

EĞİTİMCİLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Kaymakam Karabulut “Eğitim; eğitilen kişide istenilen davranışı oluşturma işidir. İnsana kazandırılmak istenen davranış ancak yaşayarak verilebilir. Eğitim amaçlarına uygun verildiğinde hem bireyi hem de ulusu kalkındırabilir.  Değerli Öğretmenler; Sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön verecek olan sizler, geleceğimizin inşasında mesleğinizi fedakârlıkla icra ederken pandemi döneminde de çocuklarımız için verdiğiniz emek, sahip olduğunuz azim ve çalışkanlıkla yaptığınız işler takdire şayandır. Özellikle içinde bulunduğumuz Covid-19 ile mücadele sürecinde sizler de büyük bir gayretle bu değişim ve dönüşüme ayak uydurabildiniz. Uzaktan eğitim ile birlikte, hem öğrencilerimizin akademik anlamda geride kalmamaları, hem de kendilerini keşfetmeleri konusunda üstün uğraşlar vererek bu dönemi tamamladınız.  Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için, nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için çıkılan eğitim öğretim yolunda sizleri desteklemekten gurur duyarım. Bu tatil sürecinde özellikle her şeyin başı sağlık diyerek, oluşturduğumuz yaşam biçimini çok daha anlamlı kılacağınızdan eminim”dedi.

 

ANNE BABALAR ELLERİNDEN GELENİ YAPTI

 Kaymakam Karabulut “Kıymetli Velilerimiz,     Anne baba olmak demek, onların birey olabilmeleri ve donanımlı hale gelebilmeleri için tüm imkanları yaratmak ve onlar için güzel bir gelecek inşa etmek demektir. Yaşam biçimimizi değiştirmek zorunda olduğumuz bu pandemi sürecinde özellikle çocuklarımızın eğitim mücadelesine hepiniz elinizden geleni yaptınız. Millî Eğitim Bakanlığımız gerek dijital platformları gerekse yayınları ile eğitim-öğretim sürecinin aksamaması için büyük bir özen gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Bizler de ilçemizde öğrencilerimizin eğitim-öğretimi için ilgili kurumlarımızla iş birliği içinde çalışmalar yürüttük.

 

YÜZ YÜZE KARNE ALAMADINIZ

Kaymakam Karabulut “  Sevgili Öğrencilerimiz,   Ülkenin yarınları olarak öncelikle sizlere güvendiğimi belirtmek isterim. Hepinizin yeniliklere açık olduğunu ve bu yeni sürece çabucak adapte olabildiğinizi biliyorum. Genç beyinler olarak farklı uygulamaları farklı biçimlerde hayatınıza dahil ederken aynı zamanda kendinizi keşfetme fırsatları yakaladınız. Dijitalleşmenin eşiğinde tüm dünyayı keşfetmeye hazır sizler, özellikle bu süreci eğitimde yaşamayı çok çabuk içselleştirebildiniz. Hiçbir zorluğun sizleri yıldırmayacağına inanıyorum.

Büyük bir gayretle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladınız. Her ne kadar yüz yüze karne alamamış olsanız da ara tatil heyecanınızı sizinle paylaşıyoruz. Ara tatil boyunca Covid-19’la mücadelede alınan tedbirlere ve kurallara uyarak bol bol eğlenmenizi, dinlenmenizi ve kaliteli zaman geçirmenizi diliyorum. Her zaman söylediğimiz gibi kitap okumayı ise asla bırakmayın. Unutmayın okumak; zekâyı güzelleştirmektir, ruhu beslemektir, hayata farklı pencerelerden bakmayı sağlayacak en güzel yoldur. Bu tatilin hepinizi dinlenirken geliştirecek etkinlikler yapmanızı, bol bol okumak, araştırmak, gezmek görmek için olabildiğince istekli olmanızı öneriyor ve iyi tatiller diliyorum.

“Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum”dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKULLARDA, İLK, DÖNEM, UZAKTAN, EĞİTİMLE, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı