Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 15:22
 
KAHVECİLER BİR EKMEĞE MUHTAÇ
Yeni alınan kapanma kararı yine kahvehane esnafını vurdu. İlimizdeki binlerce esnaf, ramazanda evlerine nasıl ekmek götüreceğini düşünüyor
EKONOMİ Haberi
KAHVECİLER BİR EKMEĞE MUHTAÇ

Kocaeli Kahveciler Odası son kapanmanın ardından isyanın eşiğine geldi. Oda başkanı Erdoğan Göçer, ilimiz genelinde yaklaşın 2 bin kahvehanenin ve cafenin olduğunu söyledi ve “Kocaeli de bu sektörden evine ekmek götüren yaklaşık 7 bin kişi bulunuyor. Aileleriyle birlikte 16-17 bin kişi satılan bir bardak çay sayesinde karınlarını doyuruyor. Bir yılı aşkın bir süredir evine ekmek götüremeyen bu işletmelerin sahipleri ve çalışmaları son kapanma kararıyla tüm ümitlerini kaybetti. Akşamları 5-10 çay satar evimize ekmek görürüz diye niyetlenen esnafın bu niyeti de suya düştü.

BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, “Büyükşehir Belediyesi’nin 3 ay süreli Bin TL Gıda yardımı bu ay sona ermişti. Başkandan sürenin uzatılmasının talep etmiştik. İsteğimizi kırmadı ve süreyi uzattı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şu an dilenci gibi görünüyor olabiliriz ama içinde bulunduğumuz durum bizleri ekonomik anlamda mahvetti. 1TL’nşn hesabını yapar olduk. Umarız eski iş potansiyeline kavuşana kadar bu tür destekler devam eder” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAHVECİLER, BİR, EKMEĞE, MUHTAÇ,
Yorumlar
Haber Yazılımı