Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 17:35
 
BELEDİYE MECLİSİNDE DOKUZ GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ
Gölcük Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısında douz gündem maddesi görüşülürken komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Meclis Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Başkanlığında Gölcük Kongre merkezinde gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE MECLİSİNDE DOKUZ GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclisin birinci gündemi başkanlık divanı gizli oy seçimi ile başladı. Seçimde divan başkanı Kadir Özdemir seçildi. İkinci Başkan Fikret Ormancı oldu. Katip asil Ömer Burak Barış ve Emre Salbacak seçilirken, Berna Abiş ve Türkan Çimen yedek olarak seçildiler.

Gündemin ikinci maddesi encümen üyeleri seçimi gizli oyla yapıldı. Buna göre plan bütçe komisyonuna Berna Abiş, Muhammet Turan, Mustafa Alkan, Özgür Yılmaz ve Mehmet Uzuner seçildi.
İmar Komisyonuna Sedat Kul, Mehmet Oğuz Çelebi, Mehmet Olhan, Gülcan Güç Denizci ve Atilla Karakaya seçildi.
Çeşitli işler komisyon seçiminde Ömer Burak Barış, İbrahim Uzuner, Murat Eker, Murat Ağcan ve Hüseyin Köroğlu belirlenirken, encümen Komisyon Başkanı Recep Başkut, plan bütçe komisyon başkanı İbrahim Kılıç ve İmar Komisyonu başkanı Kürşat Çakıroğlu olarak belirlendi.   

Gündemin 3 maddesi 2020 Mali Yılı Denetim Raporu Bilgilendirmesi komisyon başkanı Muhammet Turan tarafından okundu. Başkan Sezer okunan raporla ilgili faaliyetleri şu şekilde sıraladı. Başkan Sezer; “Öncelikle şunu belirtmek isterim. Göreve geldiğimizden bu güne kadar hiçbir günümüz boş geçmedi. 2020 yılı faaliyetlerimizde öncelikle Güneydoğu oto yolu güzergahını belirledik. Fakat kamulaştırma alanları daha kesinleşmedi. Bunun yanı sıra Düzağaç Mahallesi sağlık hizmetleri ,için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Millet bahçesi yapımına başladık. Ulaşlı'da köprü yapımı ve bunun yanında birçok projelerimiz var” dedi.    

Gündemin 4. Maddesi  2020 Yılı Faaliyet Raporunu yeni başkan vekili Kadir Özdemir tarafından okunarak meclis üyelerinin oylarına sunuldu. 2020 yılı faaliyet raporu oy çoğunluğu ile kabul edildi.

5. Madde Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş'nin Saraylı Mah.263 Ada 2 Parsel Ve Hisareyn Mah.808 Ada 3 Parselin Doğusunda Bulunan Tescil Harici Alana İlişkin İmar Planlarına “Trafo Alanı” Olarak İşlenmesini İçeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi (Komisyon Raporu) oy birliği ile kabul edildi.

6. Madde T.C. Milli Savunma Bakanlığı Gölcük Ana Üs Komutanlığı ve Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı'nın bulunduğu alanlarda 7221 Sayılı Coğrafi Bilgi Sistemleri İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna İstinaden Mer'i Uygulama İmar Planlarında “Hmax=Serbest” Olarak Belirtilen İfadelerin Sınırlandırılmasını İçeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi (Komisyon Raporu) oy birliği ile kabul edildi.

7. Madde Hasaneyn Mahallesi 122 ada 1, 6, 8 ve 9 numaralı Parsellere ilişkin Mevcutta bulunan yol ve Mezarlık olarak kullanılan alanların 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına aktarılmasını içeren 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişiklik Teklifi (Komisyon Raporu) oy birliği ile kabul edildi.

8. Madde 3402 Sayılı Kadastro Kanunu Kapsamında Bilirkişi Seçimi oy birliği ile kabul edildi

9. Madde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Beşinci İdare Dava Dairesi'nin 2020/1763 E., 2020/2060 K. Sayılı kararı uyarınca, Ş. Değirmendere 332 ada, 2 parselde bulunan taşınmazın satış talebinin değerlendirilmesi. Oy birliği ile kabul edildi.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, MECLİSİNDE, DOKUZ, GÜNDEM, MADDESİ, GÖRÜŞÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı