Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 10:14
 
''ALT GEÇİT YAPILMASINI KARAYOLLARI ENGELLEDİ ''
2019 yerel seçimlerinde adaylığını açıklayan Ulaşlı Yalı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Tosun “Mahallemizin D-130 karayolunda alt ve üst geçittin yapılması için Müracaatta bulunduk. Müracaatımızı dikkate alan yetkililerimiz bulunan yerde zemin etüdü yapıldı. Fakat karayolları genel müdürlüğü tarafından üst ve alt geçidin yapılmasını durdurdu” dedi.
GÜNDEM Haberi
''ALT GEÇİT YAPILMASINI  KARAYOLLARI ENGELLEDİ ''

Ulaşlı Yalı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Tosun, mahallemizin D-130 karayolunda alt ve üst geçittin yapılması için Müracaatta bulunduk. Müracaatımızı dikkate alan yetkililerimiz bulunan yerde zemin etüdü yapıldı. Fakat karayolları genel müdürlüğü tarafından üst ve alt geçidin yapılmasını durdurdu” dedi.

Ara seçimlerde aday oldum ve kazandım
2019 yerel seçimlerinde adaylığını açıklayan Ulaşlı Yalı Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Tosun ve yaptığı hizmetlerini şu şekilde dile getirdi. Muhtar Halil İbrahim Tosun; “ben 07-06 1942 Ulaşlı doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Gölcük'te tamamladım. Süreç içerisinde askerlik görevim zamanı geldi. 1962 yılında Tekirdağ'da vatani görevimi 24 ay yaparak tamamladım. Vatani görevimin ardından Yarımca Koç Holding Gaz aletleri AŞ. Ambar memuru olarak 23 yılımı tamamlayarak 1987 yılında emekli oldum. Emeklilik dönemimde bir buçuk yıl bir markette çalıştım. Bu çalışmalarımız ardında kendime ait bir inşaat yaptım evime yerleştim. 1996 yılında mahallemizin eski muhtarın ölümünün ardında ara seçim yapıldı yapılan ara seçimlere muhtar adayı olarak katıldım. Mahallemizin destekleri ile kazanarak muhtar oldum. Bu gün tam 5 dönemdir muhtarlık görevimi sürdürüyorum. 

Muhtarlık bir gönül işidir
Aslında muhtarlık gönül işidir. Eğer vatandaşlarla iyi bir diyalog aynı zamanda iyi bir hizmet verdiğinde her iki tarafın memnuniyeti gerçekten çok güzel bir duygudur. Aslında bu duygular kelimelerle anlatmak mümkün değil. İnsana hizmet etmek çok önemlidir. Muhtarların sadece bir mührü var. Başka bir yaptırım gücü ve bütçesi yoktur. Ama muhtar hizmet vermek isterse mahallenin eksikleri yetkili birimlere bildirerek ve bu işlerin yapılması için takipçisi olur. Bende mahallemin var olan eksikleri yetkili birimimiz olan Gölcük belediyesine bildiriyorum. Belediye yetkililerimiz bu eksikleri dikkate alarak gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bu kapsam içerisinde mahallemiz için birçok projeler yaparak belediyemize bildirdim. Bu projeler belediye tarafından uygulanarak var olan eksikler giderildi. 

Bu iki proje Mahallemiz için Çok önemlidir
Benim için ve Mahallemiz için en önemli olan projem limanda kayık çekek yeridir. Ben bu proje için uzun zamandır çalışıyorum. Yeri var ama düzelmesi gerekir. Bunun hayata geçmesi için inşallah yetililerimiz harekete geçerek en kısa sürede tamamlanacaktır. Bende bu projenin takipçisiyim. Yine aynı zamanda Mahallemiz için çok önemli bir çalışmamız daha oldu. Mahallemizin tam içinden geçen D-130 kara yolu üzerinde üst ve altından alt geçit yapmak için Belediyemize bildirdik. Belediyemiz tarafından yapılan çalışmada zemin etüdü yapıldı. Ardından Karayolu genel müdürlüğü tarafından bu çalışma askıya alındı. Ama yine de işin takipçisiyim. Çünkü bu çok önemli bir projedir. Yine Mahallemizin D-130 Karayolu üzerinde aydınlatma sorunumuz vardı. Bunun çalışmaları başladığında 2009 yılında Belediyeler birleşince bu projemizde askıya alındı. Mahallemiz için bu iki proje çok önemlidir. Ben bu duygu ve düşüncelerimle Mahalleme hizmet için 2019 yerel seçimlerde tekrar adayım” dedi.
Fahri Haner         

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''ALT, GEÇİT, YAPILMASINI, , KARAYOLLARI, ENGELLEDİ, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı