Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:19
 
700 AİLEYE RAMAZAN PAKETİ
Kurulduğu günden beri ilçemizde ihtiyaç sahiplerinin yanında olan ve ilçemizin en aktif derneklerinden biri olan Ziyaretliler Derneği Ramazan Ayında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak için çalışmalarını başlattı. HASENE Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin desteği ile bu Ramazan Ayında 700 aileye erzak kolisi dağıtılacak olan dernek ayrıca 450 kişiye iftar menüsü çıkarılacak.
Yaşam Haberi
700 AİLEYE RAMAZAN PAKETİ

HAYIRSEVERLERİ DERNEĞİMİZE BEKLİYORUZ
2020 yılının Mart ayından beri ülkemizde mücadele verdiğimiz Koronavirüs döneminde çalışmalarına aralıksız devam eden Ziyaretliler Derneği Ramazan Ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere derneklerine gelen 700 erzak kolisinin dağıtımına başladı. Bir yıl içinde toplamda 3 Bin erzak kolisi dağıttıklarını ifade eden Ziyaretliler Derneği Başkanı  Seyfettin Öztürk , Mübarek Ramazan Ayında  ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen hayırseverleri derneklerine davet etti.

450 KİŞİYE SICAK YEMEK
Ziyaretliler Derneği Başkanı Seyfettin Öztürk, “ Ziyaretliler Derneği olarak kurulduğumuz ilk günden beri ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Bir yıldan fazladır mücadele verdiğimiz Coronavirüs nedeniyle zor durumda olan ailelere destek olmaya devam ediyoruz. Derneğimiz bünyesinde bulunan aşevimiz ile her gün 450 kişilik sıcak yemek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim ediliyor. Ayrıca HASENE  Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin desteği ile 700 aileye erzak kolisini Ramazan Ayı içinde dağıtacağız. Bu kolilerimizi dernek bünyemizde dağıttığımız gibi, Gölcük başta olmak üzere Derince, Körfez, Başiskele, Karamürsel ve Kartepe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla  erzak kolilerimizi dağıtıyoruz. Son bir yıl içinde derneğimiz bünyesinde 3 Bin erzak kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Bu süreçte ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz ve hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz” dedi.

İFTARLAR BURUK GEÇMESİN
Başkan Öztürk, 13 Nisan Salı günü başlayacak olan 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı öncesi Gölcüklü hayırseverlere seslenerek, “ Bu sene de Ramazan-ı Şerife ulaştıran Rabb’imize şükürler olsun. Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun. Ramazan-ı Şerifiniz hayırlı olsun. Ramazan ayının bize öğretisi olan paylaşmayı ve merhametle muamele etmeyi yerine getirebilmek için, Ziyaretliler ve Hasene Derneği Aşevi olarak, çalışmalarımız iftar sofraları tüm evlerde kurulabilsin diye hızla sürüyor. Var olan pandemiden dolayı, toplu iftarların mümkün olmamasının hüznünü, iftarları maddi imkansızlık yaşayan kardeşlerimizin evlerine taşıyarak hafifletmeyi hedefliyoruz. Bu sene iftarlar imkanı olmayan kardeşlerimizin evlerinde buruk geçmesin diye yola çıktık. İstedik ki bu zor günlerde bütün iftar sofraları Ramazan’ın bereketiyle şenlensin. İftar sofralarına sıcak aş ulaştırabilmek için yardımlarınıza çok ihtiyacımız var. Gölcük’te mahzun iftar sofralarının olmaması, az çok demeden paylaşılarak, yalnız ve yoksul kardeşlerimizin yüreğine küçücük bir umut verebilmek tek derdimiz.  Bu derde ortak olmak isterseniz, bir kişi iftar bedeli 10 TL ile istediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz. Zekat ve fıtır sadakalarınız için gönül rahatlığıyla derneğimizi aracı kılabilir, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için bizleri görevlendirebilirsiniz” dedi.

Yardımlarınız için banka hesap bilgileri:
Aşevi Hesabı Ziraat Bankası Gölcük Şb.
Hesap No: 424 5424 2485 5003
İban: TR15 0001 0004 2454 2424 855003
Adres:  Kavaklı mahallesi Hürriyet Caddesi no:27 Gölcük
Telefon: 05306451309

Kaynak: Editör:
Etiketler: 700, AİLEYE, RAMAZAN, PAKETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı