Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
artwood
Haber Girişi: 13.09.2021 - 10:57, Güncelleme: 13.09.2021 - 10:57

Enfes Lezzet: Şeker Sucuğu

 

Enfes Lezzet: Şeker Sucuğu

Bandırma yöresine ait lezzetlerden biri olan şeker sucuğunun yapımı oldukça zahmetli ve uzun sürmektedir. Anadolu’da sıkça tüketilen bu besin özellikle Osmanlı Saray mutfağının sıklıkla tercih ettiği tatlılardan bir tanesidir.
 Şeker sucuk, lokum veya şekerleme şeklinde özellikler gösteren bir tatlıdır. Saray mutfağında üst düzey devlet yöneticilerinin ve padişahın ailesinin tükettiği tatlılar arasındadır. Bu tatlının Osmanlı mutfağındaki yeri tarih kitaplarında da yerini alacak kadar önem arz etmektedir. Şeker sucuğu yapım aşamalarının zorluğu nedeniyle sıklıkla yapılan tatlılardan biri değildir. Tatlının yapım aşamasının tamamlanmasının ardından kuruması için bir süre daha bekletilmesi gerekmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 5-7 gün arasında değişmektedir. Bu nedenle bu lokumu veya şekerlemeyi yapmak yerine kaliteli şekilde yapan ve uygun fiyata alıcısına sunan Ravza Hurma tercih edilebilir. Ankara merkezli olarak ülkemizdeki işlemlerini sürdüren Ravza Hurma firmasının internet sitesi olan e-Ravza.com adresinden kolaylıkla şeker sucuğuna ulaşarak kısa sürede sipariş verebilirsiniz. E-Ravza Kalitesi Medine’de 22 sene önce 1998 yılında Necati Taştemir isimli Türk vatandaş tarafından kurulan firma Ravza Hurma ismiyle ticaret unvanını edinmiştir. Küçük bir firmayken Medine-i Münevver’de Elaf Taiba Hotel bünyesinde işletmesini kurmuş ve çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra yapmış olduğu çalışmalar ile 2003’te Suudi Arabistan’da saha çalışması yapabilecek kadar ilerleme kaydetmiş ve burada yaptığı çalışmalardan gördüğü kadarıyla daha fazla ilerlemek için yenileşme ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Firma ürün çeşitliliğine giderek ve ürünlerini aynı kalitede devam ettirerek büyümesi için gereken önemli adımlardan birini de atmıştır. Şeker sucuğu, lokum, şekerleme, kuru meyve, çikolata, draje, farklı bölgelerde yetişen ve farklı büyüklükleri olan pek çok çeşit hurma gibi ürünleri ile sektörde fark yaratmaya devam etmektedir. Şeker sucuğu satın almak için https://www.e-ravza.com/bandirma-seker-sucugu adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bandırma yöresine ait lezzetlerden biri olan şeker sucuğunun yapımı oldukça zahmetli ve uzun sürmektedir. Anadolu’da sıkça tüketilen bu besin özellikle Osmanlı Saray mutfağının sıklıkla tercih ettiği tatlılardan bir tanesidir.

 Şeker sucuk, lokum veya şekerleme şeklinde özellikler gösteren bir tatlıdır. Saray mutfağında üst düzey devlet yöneticilerinin ve padişahın ailesinin tükettiği tatlılar arasındadır. Bu tatlının Osmanlı mutfağındaki yeri tarih kitaplarında da yerini alacak kadar önem arz etmektedir.

Şeker sucuğu yapım aşamalarının zorluğu nedeniyle sıklıkla yapılan tatlılardan biri değildir. Tatlının yapım aşamasının tamamlanmasının ardından kuruması için bir süre daha bekletilmesi gerekmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 5-7 gün arasında değişmektedir. Bu nedenle bu lokumu veya şekerlemeyi yapmak yerine kaliteli şekilde yapan ve uygun fiyata alıcısına sunan Ravza Hurma tercih edilebilir. Ankara merkezli olarak ülkemizdeki işlemlerini sürdüren Ravza Hurma firmasının internet sitesi olan e-Ravza.com adresinden kolaylıkla şeker sucuğuna ulaşarak kısa sürede sipariş verebilirsiniz.

E-Ravza Kalitesi

Medine’de 22 sene önce 1998 yılında Necati Taştemir isimli Türk vatandaş tarafından kurulan firma Ravza Hurma ismiyle ticaret unvanını edinmiştir. Küçük bir firmayken Medine-i Münevver’de Elaf Taiba Hotel bünyesinde işletmesini kurmuş ve çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra yapmış olduğu çalışmalar ile 2003’te Suudi Arabistan’da saha çalışması yapabilecek kadar ilerleme kaydetmiş ve burada yaptığı çalışmalardan gördüğü kadarıyla daha fazla ilerlemek için yenileşme ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Firma ürün çeşitliliğine giderek ve ürünlerini aynı kalitede devam ettirerek büyümesi için gereken önemli adımlardan birini de atmıştır. Şeker sucuğu, lokum, şekerleme, kuru meyve, çikolata, draje, farklı bölgelerde yetişen ve farklı büyüklükleri olan pek çok çeşit hurma gibi ürünleri ile sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.

Şeker sucuğu satın almak için https://www.e-ravza.com/bandirma-seker-sucugu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.