Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
SİYASET Haber Girişi: 13.06.2021 - 21:59, Güncelleme: 13.06.2021 - 21:59

KATIRCIOĞLU; " AMACIMIZ ÇOCUKLARIN YAŞAM STANDARTINI YÜKSELTMEK"

 

KATIRCIOĞLU; " AMACIMIZ ÇOCUKLARIN YAŞAM STANDARTINI YÜKSELTMEK"

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde çalışmalarına devam eden Çocuk Hakları Alt Komisyonu, Ankara Polatlı'da yer alan Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi ‘ne inceleme ziyaretinde bulundu.
TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu riyasetinde, Başkanlığını AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun yaptığı TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, Mevsimlik Tarım İşinde çalışan ailelerin yanında ki çocukların ziyaret edilmesi ve Çocuk İşçiliği ile mücadele noktasında sorunların ele alınması ve yürütülen örnek çalışmaları, projeleri yerinde görmek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Ankara Polatlı Sarıoba METİP alanına çalışma ziyareti düzenledi.   AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun Başkanlığında gerçekleştiren inceleme ziyareti kapsamında komisyon üyeleri ilk olarak Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ile bir araya geldi. Kaymakamlık ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Komisyon Başkanı Katırcıoğlu, Komisyon olarak çocukların yaşam standartlarını yükseltmek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.   Çocukların, sadece çocuk olmaları gerektiğini belirten Katırcıoğlu, çocuklara yönelik çalışmaların 2023 eylem planı doğrultusunda hızlandırılacağını söyledi.   TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyon üyeleri daha sonra Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile bir araya geldi. Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, tarım sektöründe çalışan ailelerin çocuklarını özelikle önemsediklerini ifade etti.   Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışma yürüttüklerini belirten Katırcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmayı yerinde incelemek istedik. Bu projeyi tüm tarım işçilerine yaymak istiyoruz. Çocukların eğitimi çok önemli onların bu yaşam düzeninden çıkması gerekiyor."   Türkiye'nin Çocuk işçiliği ile mücadele konusunda Uluslararası Çalışma Örgütü'nden ödül almış bir ülke olduğunu belirten Komisyon Başkanı Katırcıoğlu, çocukların usta-çırak ilişkisi içerisinde beceri kazanmalarına karşı olmadıklarını, karşı olunan durumun çocukların patron-işçi ilişkisi içerisinde sömürülmesi olduğunun altını çizdi.   TOPLUMUN HER KESİMİ KATKI VERMELİDİR   Çocuk işçi sorunun sadece yasalar ile çözülemeyeceğini belirten Katırcıoğlu, ilgili tüm kesimlerin sorunun çözümüne katkı sağlaması gerektiğini söyledi.   Belediye Başkanı ile yapılan görüşmenin ardından komisyon üyeleri, Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi'ni ziyaret etti.   Yerleşkede kendilerini karşılayan yetkilerden bilgi alan milletvekilleri, burada kalan çocukların eğitim gördüğü sınıfları da gezerek çocuklarla sohbet etti.   Ailelerin kaldıkları çadırları da ziyaret eden komisyon üyeleri, Ailelerle sohbet edip, onların taleplerini dinledi.  
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde çalışmalarına devam eden Çocuk Hakları Alt Komisyonu, Ankara Polatlı'da yer alan Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi ‘ne inceleme ziyaretinde bulundu.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu riyasetinde, Başkanlığını AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun yaptığı TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, Mevsimlik Tarım İşinde çalışan ailelerin yanında ki çocukların ziyaret edilmesi ve Çocuk İşçiliği ile mücadele noktasında sorunların ele alınması ve yürütülen örnek çalışmaları, projeleri yerinde görmek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Ankara Polatlı Sarıoba METİP alanına çalışma ziyareti düzenledi.

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun Başkanlığında gerçekleştiren inceleme ziyareti kapsamında komisyon üyeleri ilk olarak Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ile bir araya geldi. Kaymakamlık ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Komisyon Başkanı Katırcıoğlu, Komisyon olarak çocukların yaşam standartlarını yükseltmek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

 

Çocukların, sadece çocuk olmaları gerektiğini belirten Katırcıoğlu, çocuklara yönelik çalışmaların 2023 eylem planı doğrultusunda hızlandırılacağını söyledi.

 

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyon üyeleri daha sonra Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile bir araya geldi. Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, tarım sektöründe çalışan ailelerin çocuklarını özelikle önemsediklerini ifade etti.

 

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışma yürüttüklerini belirten Katırcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmayı yerinde incelemek istedik. Bu projeyi tüm tarım işçilerine yaymak istiyoruz. Çocukların eğitimi çok önemli onların bu yaşam düzeninden çıkması gerekiyor."

 

Türkiye'nin Çocuk işçiliği ile mücadele konusunda Uluslararası Çalışma Örgütü'nden ödül almış bir ülke olduğunu belirten Komisyon Başkanı Katırcıoğlu, çocukların usta-çırak ilişkisi içerisinde beceri kazanmalarına karşı olmadıklarını, karşı olunan durumun çocukların patron-işçi ilişkisi içerisinde sömürülmesi olduğunun altını çizdi.

 

TOPLUMUN HER KESİMİ KATKI VERMELİDİR

 

Çocuk işçi sorunun sadece yasalar ile çözülemeyeceğini belirten Katırcıoğlu, ilgili tüm kesimlerin sorunun çözümüne katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

 

Belediye Başkanı ile yapılan görüşmenin ardından komisyon üyeleri, Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi'ni ziyaret etti.

 

Yerleşkede kendilerini karşılayan yetkilerden bilgi alan milletvekilleri, burada kalan çocukların eğitim gördüğü sınıfları da gezerek çocuklarla sohbet etti.

 

Ailelerin kaldıkları çadırları da ziyaret eden komisyon üyeleri, Ailelerle sohbet edip, onların taleplerini dinledi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.