Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 20:27
 
''PERŞEMBE YA DA CUMA AŞI BAŞLIYOR''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 aşısının belirlenen sıralamaya göre Perşembe veya Cuma günü uygulanmaya başlayacağını bildirdi.
- Haberi
''PERŞEMBE YA DA CUMA AŞI BAŞLIYOR''

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı çalışmaları ile ilgili şunları söyledi

"Her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır. Salgınla mücadelede önemli bir husus da aşı çalışmalarıdır. Türkiye dünyadaki aşı geliştirme ve üretim faaliyetlerini yakınen takip etmektedir. Halihazırda Çin menşeili aşıyı ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı şu anda ülkemize geldi. Alman menşeili aşı ile ilgili anlaşmamızı yaptık, görüşmeler devam ediyor. Nihai kararı vermiş değiliz. Rus menşeili aşıları takip etmeye devam ediyoruz. Gereken test süreçleri tamamlanır tamamlanmaz belirlenen öncelik sırasına göre uygulamasına geçilecektir. Sayın Bakan herhalde bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya Cuma olur diyor. Perşembe veya Cuma inşallah bu kampanyamız başlamış olacak. En önemlisi kendi aşımızı geliştirme çabalarıdır. İnşallah hep birlikte bu musibetin de üstesinden gelecek, hedeerimize doğru tam kapasiteyle yürümeye devam edeceğiz. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun. Hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum, kalın sağlıcakla..."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''PERŞEMBE, YA, DA, CUMA, AŞI, BAŞLIYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı