Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 15:39
 
ÖĞRENCİLER 10 ÇUVAL MAVİ KAPAK TOPLADI
Gölcük Piyalepaşa İlkokulu 2020 yılında tüm sınıflar tarafından başlatılan Mavi Kapak kampanyasında 10 çuval toplayarak Engelsiz Yaşam Merkezine bağışladı.
Yaşam Haberi
ÖĞRENCİLER 10 ÇUVAL MAVİ KAPAK TOPLADI

Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye alınması için 2020 yılı eğitim ve öğretim döneminde Gölcük Pirireis İlkokulu tüm öğrenciler tarafından Mavi Kapak Kampanyası Başlatıldı. Başlatılan bu Kampanya kapsamında yaklaşık bir yıl içerisinde 10 çuval dolu Mavi Kapak topladılar. Toplanan 10 çuval Mavi Kapak bu gün Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezine bağışladılar.

 

Kampanya ile ilgili kısa bir açıklama yapan Piyalepaşa İlkokul Müdürü Songül Bayraktar; “öncelikle bu kampanyayı yürüten başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalyeler alınması için okulumuzda yaklaşık bir yıl önce Mavi Kapak toplama kampanyasını düzenledik. Bu kampanyamız yaklaşık bir yıl içerisinde 10 çuval Mavi Kapak topladık. Topladığımız 10 çuval Mavi Kapak Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezine teslim ettik. Bu çevre çalışmalarımızdan dolayı Gölcük Belediyesi tarafından okulumuza geri dönüşüm kutusunu koydular” şeklinde ifade etti.

 

 

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİLER, 10, ÇUVAL, MAVİ, KAPAK, TOPLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı