Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 18:23
 
MURAT UZUNER ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI
AK Parti Gölcük’ün başarılı gençlik kolları başkanı Murat Uzuner, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu büyük bir katılımla gerçekleştirdi.
ASAYİŞ Haberi
MURAT UZUNER ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 5-16 Kasım tarihleri arasında 31 Mart Yerel Seçimleri aday adayı başvuruları nedeniyle büyük bir hareketlilik yaşadı. Son başvuru da ise ilçe binası katılımcıları almadı. Başvuru yapan isim ise İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner oldu. Uzuner partililerin yoğun desteği ile karşılaşırken, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’da kendisini yalnız bırakmadı. Evraklarını Başkan Vekili Mustafa Alkan, Seçim Komisyon Başkanı İbrahim Ulufer ve Teşkilat Başkanı Çetin Seymen’e teslim eden Uzuner toplantı salonunu tıka basa dolduran coşkulu kalabalığa seslendi. İlk olarak Başkan Vekili Alkan, Uzuner’in başvurusu için hayırlı uğurlu olsun dileklerini iletti, bizim bağrımızdan çıkan genç, dinamik kardeşimize başarılar diliyorum dedi ve AK Parti’de aday adaylığı başvuru sürecinin 12 isim ile sonuçlandığı, çok coşkulu bir süreç geçirdiklerini, bu ilginin AK Parti’nin gücünü ortaya koyduğunu dile getirdi. Partimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“GENÇLER İÇİN ROL MODEL OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

Sonrasında alkışlar arasında sözü alan Uzuner şunları söyledi: “Belediye başkanlığını yapabileceğim ile ilgili kanaat gösterdiğiniz ve bu noktada buraya geldiğiniz için ayrı ayrı hepinize teşekkür ediyorum. Bugün Cuma namazında yapılan hutbe de gençlerle ilgili bir beyiti hocamız tarafından anlatıldı. Bugün benim burada yapacağım aday adaylığı başvurusunun benim için daha anlamlı kıldığını belirtmek istiyorum. Belki bir genç olarak buralara erkenden talip olduk ama benden sonra ki arkadaşlara rol model olduğumu, onları daha da yüreklendirdiğini, cesaret verdiğimi düşünüyorum. Bununla alakalı da her bir süreçte benim yanımda oldukları için ilçe başkanıma, il başkanıma, ana kademedeki her bir abime gençlere verdiği değerden ötürü, bizlerin önünü kesmediğinden ve her zaman destek olduklarından ötürü her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buralara kadar sizleri yordum, hakkınızı helal edin, hepinize tek tek teşekkür ediyorum diyerek sözlerini alkışlar arasında bitirdi.

KAHRAMAN’DAN UZUNER’E TAM DESTEK

Uzuner’in konuşması sonrasında İl Başkanı Emre Kahraman’da Uzuner’i destekleyen bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Bu benim için ayrıca heyecanlı bir gün. Mahalleden, Gençlik kolları başkanlığına kadar AK Parti’de uzun soluklu bir siyaset yapan kıymetli kardeşimin, yol arkadaşımın böyle önemli bir göreve talip etmesi, bizi mutlu etti ve ayrıca da gururlandırdı. Bunun tek sebebi kardeşimizin partimizde yaptığı hizmetler ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere verdiği değer. Allah ondan razı olsun. Görev yapan abilerimiz, kardeşlerimiz bilir. Gençlik kollarında görev yapmak zordur. Bu anlamda Murat Başkanımız görevini başarıyla yaptı. Böyle güzel bir başvuru yaptığı için kendisini ayrıca kutlamak istiyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte kendisine destek olacağımız neresi varsa şahsım ve ekibim anlamında söz veriyorum ve siz büyüklerimizden de rica ediyorum Murat kardeşimize destek olun. Temayülde siz büyüklerimizin de ona destek olması ayrıca bize şevk verecektir. Yaşı genç ama tecrübeli bir kardeşimiz. Biz sürecin onun için hayırlı olmasını diliyorum. 31 Mart seçimlerinde oylarımızı arttırıp rekor üstüne rekor kıracağımız düşüncesiyle hepinize iyi akşamları diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Toplu fotoğraf çekimi sonrasında başvuru programı son buldu

Kaynak: Editör:
Etiketler: MURAT, UZUNER, ADAY, ADAYLIĞI, BAŞVURUSUNU, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı