Haber Detayı
17 Nisan 2021 - Cumartesi 19:30
 
KADIN MUHTARLARIMIZDAN , TÜM KADINLARIMIZA ÇAĞRI
Gölcük Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Kadın Muhtarlar Kocaeli Temsilcisi Bilge Saral " Ülkemiz ve dünyamız görünmeyen bir düşmanla çok ciddi bir savaş vermektedir. Bu savaş sadece belirli gurupların mücadelesi ile kazanılamaz, ülke olarak top yekün mücadele edersek eski , mutlu sağıklı günlerimize kavuşabiliriz" dedi
SAĞLIK Haberi
  KADIN MUHTARLARIMIZDAN , TÜM KADINLARIMIZA ÇAĞRI

Saral yaptığı açıklamada; Sokaklarımızda özgürce dolaşabilmek ,  ailelerimizle , dostlarımızla rahatça kucaklaşıp sohbet edebilmek, maskesiz nefes alabilmek hepimizin ortak mücadelesi ile gerçek olabilir. 

      Başta sağlık çalışanlarımız, emniyet güçlerimiz, mülki amirlerimiz, muhtarlarımız, birçok kamu çalışanımız gece gündüz demeden insanlarımızın  sağlığı için, bu covid illetinden kurtulmaları için mücadele ederken bazı duyarsız, sorumsuz insanların pervasızca kurallara uymaması sonucunda tam bitiyor derken yeniden  yükselen vakalarla , ölümlerle karşı karşıya kalıyoruz. 

    Biz Gölcük’teki kadın muhtarlar olarak bu savaşı yine tüm kadınlarımızla birlikte savaşırsak çözebileceğimizi biliyoruz. Biliyoruz ki toplumu şekillendiren, toplumun 50 sini oluşturan erkeklerimizi de yetiştiren , eğiten kadınlarımız. Ama çok üzücü olan bir sonuç var ki, yapılan araştırmalarda en yoğun virüs bulaşı  kadınlarımızda görülmekte . bu çok düşündürücü ve üzücü bir sonuçtur. Bizler annelerimizin yönlendirmesi ile iyiyi , kötüyü ,yanlışı, doğruyu öğrendik. Ne yazık ki bu kadar önemli bir mücadelede ön saflarda olması gereken kadınlarımız , virüsün yayılmasında ilk sırada olmasını kabul edemiyoruz. Çocuklarımızın geleceği, ailelerimizin korunması ve ülkemizin geleceği için kadınlarımızdan fedakarlıklar bekliyoruz. Öncelikle komşular arası gezmeler, günlere bir süre ara vermeliyiz. Artık sanal ortamda da görüntülü görüşme imkanlarımız var. Çocuklarımızı konunun ciddiyeti konusunda bilgilendirmeli ve böylece aile büyüklerimizi de bu tehliken korumalıyız. Aşı konusunda duyarlı olmalı, sokak dedikodularına itibar etmeden çevremizdekileri aşı olmaya ikna etmeliyiz. Evlerimizde yaptığımız dini söyleşilere , toplantılara , okumalara bir süre ara vermeli  bu ibadetlerimizi kendimiz yapmalıyız. Bizim muhtarlar olarak inancımız kadınlarımızın konuya karşı duyarlılıkları sonucunda bu savaştan galip çıkacağımızdır.

     Tüm kadınlarımızı top yekün bu mücadeleye ve duyarlı olmaya çağırıyoruz. Kadın İsterse herşeyi başarır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , KADIN, MUHTARLARIMIZDAN, ,, TÜM, KADINLARIMIZA, ÇAĞRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı