Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 08:25
 
GÜREL ''BU SORULARA SEYMEN'İN CEVABI VAR MI?''
CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel Ak Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen'e yüklendi.
ASAYİŞ Haberi
GÜREL ''BU SORULARA SEYMEN'İN CEVABI VAR MI?''

Başkan Gürel, AKP İlçe Başkanı Sayın Çetin Seymen, kendi sosyal medya hesabı ve basın üzerinden adeta Genel Başkanları Sayın Tayyip Erdoğan’ın ağzından konuşurcasına CHP’ye dil uzatarak, kendi işledikleri suçların ve gerçeklerin üzerlerini kapatıp, “çamur at izi kalsın” düşüncesiyle bütün suçları CHP’ye atmıştır.

Dolayısıyla günümüz koşullarında bir çok sorunla mücadele etmek zorunda kalan vatandaşlarımızın ve yaşadığımız kentin sorunlarını dile getirmemiz gereken bir ortamda bizlere cevap hakkı tanımıştır.

CHP olarak halkımız bizlere, ülkemizin ve vatandaşlarımızın hakları savunmak ve yanlışları tespit edip uyarmak üzere ana muhalefet görevi vermiştir. Bu doğrultuda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK üyelerimiz kamuoyunu bilgilendirmek üzere açıklamalar yapmaktadırlar.

2002 yılından beri, yani 19 yıldır ülkemizi tek başına yöneten AKP iktidarı döneminde uygulanan yanlış politikalar ve  kendi tabirleriyle "kandırılmalarıyla" bugünkü ekonomik sıkıntıları, beraberinde de sosyal çöküşü getirmiştir. Çünkü, Cumhuriyetin ilanından 2002 yılına kadar geçen 80 yıllık  süreçte görülmeyen kadın cinayetleri, çocuk istismarları, boşanmalar, iflaslar, intiharlar bu 19 yılda tavan yapmıştır.

Herkesin ceplerinin yangın yerine döndüğü günümüzde ekonominin bu düzeye gelmesinde en büyük suçlularından birisi de eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tır.

O demedi mi… Dolarla uğraşmıyoruz, istesek düşürürüz. Sonra dolar kuru 7 TL’yi geçti. Ülkede her şey dolara endekslenmiş, fiyatlarda devamlı artış göstermiş, gerçek piyasa enflasyonu altında vatandaş ezilmiştir.

Hatta Sayın Albayrak zamanında Merkez Bankasının “ ihtiyat akçesi” 20 den 6 ya düşürülerek kara gün için kullanılacak paradan 21 milyar hazineye aktarılarak, ödeme garantili yol, köprü ve şehir hastanelerine garanti ödemeleri yapılmıştır. Uzmanların demesine göre bu ihtiyat akçesini kullanmak, karşılıksız para basmaktan farksızdır.

Dolayısıyla başarısız oldu ki sessiz sedasız görevden alındı. Hatta hiçbir açıklama yapılmadan.

Sayın Seymen Gara’da başarısız bir operasyonla 16 vatandaşımızın şehit edilmesinin suçunu bile CHP’ye atmaya utanmamıştır. Bu operasyon başarılı olsaydı kendilerine siyasi bir rant sağlayacaklarından, başarısızlıklarının ve hayal kırıklıklarının faturasını bile CHP’ye çıkarmıştır Keşke bu operasyon başarılı olsaydı da 5 senedir esaret altında kalan 13 vatan evladı sağ kurtulsaydı, zararı yok siyasi rant sağlasalardı da bizde gururla tebrik etseydik.. CHP-HDP-PKK ilişkisini ortaya atarak AKP iktidarının PKK ve HDP ile olan birlikteliklerini unutmuş görülmektedir. CHP’mi PKK elebaşının kardeşini seçimlerde oy uğruna tv’ye çıkarıp çocuk katilinin mektubunu halka okutmuştur.


 

 

Bunlar basında çıkan haberlerin bazıları, çoğaltmakta mümkün. Sayın Seymen bunlara ne diyecek merak ediyorum.

Madem kendisi Genel Başkanının ağzından çıkanlarla konuşuyor. Bende benim Genel Başkanım Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Sayın Erdoğan’a vatandaşlarımız adına sorduğu 5 maddelik soruyu kendisine sormak istiyorum.

 

1-) Bölücü terör örgütünün elindeki evlatlarımızı kurtarmak için, 5 - 6 yıldır ne yaptınız?
2-) Bölücü Terör Örgütü liderinden İstanbul seçimleri için, mektup almayı, dilenmeyi bildiniz de, bu evlatlarımızı kurtarmak için, neden benzer bir girişimde bulunmadınız?
3-) ABD Başkanı Trump dostum diyordunuz. Bu dostluktan neden bu evlatlarımızı kurtarmak için yararlanmadınız?
4-) Ulusal ve uluslararası insan hakları örgütlerinden, daha önce olduğu gibi neden yararlanmadınız?
5-) Bu başarısız operasyonun sorumluluğunu, nedenlerini kim üstlenecek, kim anlatacak?

Bakalım cevap verecek mi?

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜREL, ''BU, SORULARA, SEYMEN'İN, CEVABI, VAR, MI?'',
Yorumlar
Haber Yazılımı