Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 15:52
 
ERGÜNEY ''GÖLCÜK DEVLET HASTANESİNİN HİZMET ÇITASI YÜKSELİYOR ''
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Değirmendere’de yeni yerleşim alanında yapımı devam eden 250 yataklı Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yeni bina inşaatında ve İhsaniye de yapımına başlanan prefabrik inşaatında incelemelerde bulundu.
SAĞLIK Haberi
ERGÜNEY ''GÖLCÜK DEVLET HASTANESİNİN  HİZMET ÇITASI YÜKSELİYOR ''

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İlaç ve Tıbbi Cihazlar Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğlu’ undan oluşan ekip Değirmendere’de yeni yerleşim alanında yapımı devam eden 250 yataklı Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yeni bina inşaatında ve İhsaniye de yapımına başlanan prefabrik inşaatında incelemelerde bulundular.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmet Başkanları, Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve Gölcük İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğlu’undan oluşan ekip; hastane inşaat alanında da inşaatın seviyesi ve çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak fikir alışverişinde bulunuldu. 
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nin yeni bina çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Değirmendere'deki eski Migros alanında yapılan yeni hastane bina inşaatının hız kazandığını söyledi.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nin yeni bina inşaatı hızlanıyor. Daha önce İhsaniye Mahallesi'ndeki eski hastane binasının bahçesine yapımı planlanan, ancak teknik problemlerden dolayı Değirmendere'deki eski Migros alanında yapılmasına karar verilen yeni hastane binasında temel ve izolasyon işlemlerinde son aşamaya gelindi. Yeni araziye göre düzenlenen proje revizyonlarının ardından, yoğun çalışmalar sonucunda inşaatın fiziki ilerleme oranı yükseldi. Yaklaşık 52 bin metrekare arsa alanında, 45 bin metrekare kapalı alana sahip 250 yataklı inşa edilen yeni hastane binası İzmit ile Yalova arasında önemli bir sağlık yatırımı olacak. Hastanede 28'i erişkin 7'si yenidoğan olmak üzere toplam 32 yoğun bakım yatağı, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 7 genel, 1 lokal ve 1 sezaryen olmak üzere toplam 9 ameliyathane, 71 poliklinik odası, 4 adet tek kişilik (SDL) konforlu doğum odası, hiperbarik ünitesi gibi özellikli alanlar ile 225'i kapalı 275'i açık olmak üzere toplam 500 araçlık otopark bulunacak.

HİZMET ÇITASI YÜKSELDİ
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nin hizmet çıtasını her geçen gün daha yukarıya taşıdığını belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney çalışmaları değerlendirerek şöyle dedi: “-Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yeni bina inşaatının temel ve izolasyon işlemleri tamamlandıktan sonra 250 adet deprem izolatörü yerleştirilecek, Yeni bina ile hastanemiz A grubuna yükselmiş olacak. Hekim ve sağlık personeli de buna göre planlanacak. Şehrin bu yakasındaki özellikli sağlık hizmetleri artık Gölcük'te verilebilecek. Gölcük-Karamürsel bölgesinin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini öngörüyor, sağlık hizmetlerinin altyapısını da şimdiden buna göre hazırlıyoruz. İhsaniye'deki hastane binası sağlık tesisi olarak kullanılmaya devam edecek, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin kapasitesi büyütülerek buraya taşınacak. O bölgede yeni sağlık yatırımları olacak. 18.000 sağlık çalışanımızla Kocaeli halkına en iyi sağlık hizmetini vermek için gece gündüz çalışıyoruz.”

SAĞLIK PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK
Daha sonra İhsaniye de şuan ki hastanenin arkasında yapımına başlanan hastane prefabrik inşaat alanını gezip, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkilisinden bilgi alındı.
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney; 250 yataklı Gölcük Necati Çelik Devlet hastanenin yeni binası ve prefabrik inşaatının tamamlanmasıyla Gölcük ve etrafında bulunan yerleşim alanlarının sağlık problemleri büyük ölçüde çözümlenecektir, dedi.
    

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERGÜNEY, ''GÖLCÜK, DEVLET, HASTANESİNİN, , HİZMET, ÇITASI, YÜKSELİYOR, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı