Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 14:38
 
ELLİBEŞ''HAK GASBINA,AYRIMCILIĞA,ŞİDDETE KARŞIYIZ''
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle ilgili yayımladığı mesajda ayrımcılığa, hak gasbına ve şiddete karşı oldukları vurgusu yaptı:
KOCAELİ Haberi
ELLİBEŞ''HAK GASBINA,AYRIMCILIĞA,ŞİDDETE KARŞIYIZ''

YOL GÖSTERİCİ GÖRÜYORUZ

“Aile ve toplum yapısının temel direği kadınlarımızın, hayatın her alanında etkinliğinin artması, ülkemizin aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük öneme sahiptir. Bu anlayışla, eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar her alanda kadınlarımızın söz sahibi olmaları, sorunları ve çözümlerini dile getirmesi, önerileriyle yol gösterici olmalarını destekliyoruz. Eğitimli, öz güveni yüksek ve cesur kadınlarımız aynı zamanda ülkemizin geleceği açısından da en büyük güvencemizdir. Ülkemizi daha ileri seviyelere taşımak için her türlü ayrımcılığa, hak gasbına ve şiddete karşı mücadelede kadınlarımızın sonuna kadar yanında olmaya devam edeceğiz.

Devletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesinin yanı sıra küçük yaşlardan itibaren kız-erkek bütün çocuklarımızın ve gençlerimizin bu şuurla yetiştirilmesi için çalışmayı sürdürmeliyiz. Temel haklar ve yükümlülükler açısından kadın ve erkek arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini belirterek, şiddetin kurbanı olan kadınlarımıza Allah'tan rahmet, canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ederek tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELLİBEŞ''HAK, GASBINA,AYRIMCILIĞA,ŞİDDETE, KARŞIYIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı