Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 12:42
 
CHP KOCAELİ'DEN TOPLU İSTİFA
CHP istifa furyasıyla çalkalandı. Birçoğu partide çeşitli görevler üstlenmiş 39 kişi, CHP’den istifa ederek Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katıldığını açıkladı
SİYASET Haberi
CHP KOCAELİ'DEN TOPLU İSTİFA

CHP Kocaeli’de partide çeşitli görevler üstlenmiş 40 kişi istifa ederek Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılma kararı aldı. İçlerinde gençlik kolları başkanlığı yapmış Murat Erinç, Muhammed Uslu ve Oğuzhan Uçar gibi isimlerin olduğu grup, istifalarının ardından kamuoyuna bir açıklama yaptı.

 

İLKELER YOK EDİLDİ

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetenler, yıllardan beri süre gelen bu kötüye gidişin düzeltilmesi bir yana, kirli çıkar ilişkileri her geçen gün artarak, artık tahammül edilemeyecek bir seviyeye ulaşmıştır. Bu ahval ve şerait göz önünde bulundurulduğunda, bu bozuk yapının parti içerisinde verilecek mücadele ile yok edilmesi maalesef imkansız bir hal almıştır.

 

BAKKAL HESAPLARI

Partiyi yönetenlerin eliyle, Cumhuriyet Halk Partisi, iç ve dış siyasetteki, ilkelerinden, davasından, politikalarından taviz verip konjonktüre göre pozisyon alan, ‘seçim kazanılırsa kazanılır, kaybedilirse kaybedilir’ mantığına bürünen; kaderine razı, hantal bir siyasi beceriksizlik işkencesine maruz kalmıştır ve kalmaya devam etmektedir. Partiyi büyütmek adı altında yapılan bu siyasi ‘bakkal hesapları bir fayda sağlamayacağı gibi partiyi de ciddi kayıplara sürükleyecektir.

 

DİNAMİT KOYDULAR

Bir parti yolda bulduğunuz, fikri fikriyatı nedir bakmadan topladığınız rastgele insanları içeri alarak değil partinin ilkelerini, ideolojisini millete aksettirerek; parti politikalarını topluma kabullendirip destek almasını sağlayarak; toplumun sorunlarına ayağı yere basan somut ve ikna edici çözüm önerileri sunarak büyütülür. Tepkimiz, asla ve asla baba ocağı Cumhuriyet Halk Partisi’ne değil, maalesef ki partiyi yöneten, partinin altına dinamit yerleştirmeye tevessül eden biçare yönetim kadrolarınadır.

 

ATATÜRK GİBİ

Tarih ve pratik gayet açıktır. Bu kadrolarla ve bu anlayışla bir siyasi başarı imkansızdır. Bu ve bunun gibi onlarca sebep birlikte değerlendirildiğinde kendi açımdan bir karar almam kaçınılmaz bir hal almıştır. Sevdasıyla yanıp tutuştuğum, kurucu ilkelerimizin bu kadar ayaklar altına alınmasına artık bir dur demek için, tıpkı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’u işgalden kurtarmak için İstanbul’dan ayrılması gerektiği gibi, Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki üyeliğimden ayrılıyorum. Ben sevdamı, davamı, ilkelerimi, ideallerimi, omzuma yükledim ve doğrularımdan asla taviz vermeden ayrılıyorum.

 

LİDERİMİZ ATATÜRK

Bu ayrılığın sonucu olarak; Millet ve memleket sevdasına sonuna kadar inandığım, liderliği altında mücadele etmekten onur duyduğum, Memleketimizi bu zor günlerinden çıkarıp, refah ve huzur içinde yaşayacağı günlere taşıyacağından emin olduğum, Sayın Muharrem İNCE önderliğindeki Memleket Hareketine katılmaya karar verdim. Son olarak buradan açıkça duyuyorum; Bizlere birilerinin talimatı ile parti kuruyorsunuz diyenlere var. Doğru, bizler talimatla, emirle bir harekete başlıyor ve parti kuruyoruz!

 

TALİMAT ALMADIK

Talimat aldığımız kişi; ilkelerini, ideolojisini, milleti ve memleketi nasıl sevmemiz gerektiğini öğrendiğimiz, canımız pahasına koruduğumuz tek liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bizlere bu adice ithamlarda bulunan kirli menfaat odaklarına açık bir çağrıda bulunuyorum. Her iddianızı ve her iftiranızı dilediğiniz platformda medeni bir şekilde tartışmaya ve görüşmeye hazırım... Şimdi hazırsak başlayabiliriz...”

 

İŞTE İSTİFACILAR

1. Murat Erinç

2. Sevim Özen

3. İsmail Aşak

4. Şüheyda Polat

5. Oğuzhan Uçar

6. Ertaç Şahin

7. Muhammet Uslu

8. Olcay Palancı

9. Elif Dönerkaya

10. Deniz Ertuğrul

11. Yusuf Ahmet Daş

12. Deniz Onur

13. Sıla Özkaraman

14. Doğukan Yılmaz Gürol

15. Deniz Dilara Yılandiloğlu

16. Şeyda Nur Erinç

17. Nazan Uçar

18. Oğuz Uyguner

19. Binnur Aşak

20. Elif Bursalı Sarı

21. Bülent Aşak

22. Ayşenur Polat

23. Şaban Sarıkan

24. Gökhan Sarı

25. Zerrin Erinç

26. Arif Yılmaz

27. Burak Cangür

28. Muhammet Arslan

29. Hüsnü Sarı

30. Esra Saliş

31. Mithat Oksak

32. Tamer Balcı

33. Şahin Aslantepe

34. Melis Büyükada

35. Civan Saliş

36. İrem Ediş

37. Gürkan Aslan

38. Hakan Ülger

39. Hüseyin Fındık

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, KOCAELİ'DEN, TOPLU, İSTİFA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı