Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 15:42
 
AYNACI '' BURUK BİR BAYRAM GEÇİRECEĞİZ''
İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada “Yakınlarımızı ve dostlarımızı sevindirelim” dedi
GÜNDEM Haberi
AYNACI '' BURUK BİR BAYRAM GEÇİRECEĞİZ''

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Kurban Bayramı’na erişmemiz dolayısıyla dün açıklamalarda bulundu. Başkan Aynacı, yapmış olduğu açıklamada “Büyük bir şevkle idrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nın Türk-İslam alemine ve tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Covid-19 salgını nedeni ile sosyal mesafe kuralını unutmadan, umutların yeşerdiği, iyilik ve güzelliklerin filizlendiği, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı bayramlarda yakınlarımızı, komşularımızı ve dostlarımızı ziyaret edemesek dahi onları arayarak sevindirmeliyiz” dedi.

 ‘YARDIMLARDA BULUNMAYI UNUTMAMALIYIZ’

Açıklamalarına devam eden Başkan Aynacı, “Bu özel günlerde fakirliğin ağırlığını yüreklerinde taşıyan, kapısını çalacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımızı sevindirerek Kurban Bayramı’nın anlamına uygun yardımlarda bulunmayı unutmamalıyız. Ülkemiz; paylaşma duygusunun en üst seviyede olduğu bir bayramı daha yaşarken maalesef büyük bir çoğunluk, belki de kurban kesememenin hüznü içerisinde kalacak ve dolayısıyla anne babalar, çocuklarına karşı mahcup olacak” dedi.

 ‘TARİF EDİLEMEZ BİR BURUKLUK İÇİNDEYİZ’

Başkan Aynacı, açıklamasını sürdürerek “Bir yandan Doğu Türkistan’da gözyaşı akmaya devam ederken diğer yandan bizler bayram yapıyoruz. Bu nedenle gönüllerimiz kırık ve bizler, tarif edilemez bir burukluk içindeyiz. Ne yazık ki hasretle beklediğimiz bayramların tadını alamıyoruz. İşçimiz, emeklimiz, memurumuz ve işsizimiz açısından değişen yine hiçbir şey yok. Küçük bir azınlık, her türlü lüksü ve sefayı yaşarken ezici bir çoğunluk ise işsizliğin, yoksulluğun, umutsuzluğun pençesinde, sorunlarına çare bulunmasını bekleyerek bayramı karşılayacak” dedi.

 ‘TOPLUMSAL UZLAŞMAMIZI ARTIRMAYA GAYRET ETMELİYİZ2

Başkan Aynacı, “Acı veren bu çelişkilerin sona ereceği gerçek bayramları özlemle bekliyoruz. Kan ve gözyaşını durduracak, refah ve mutluluk dağıtacak gerçek sevgi medeniyetini arıyoruz. Kavga ederek, kamplara ayrılarak, inatlaşarak Türkiye’nin sorunları çözülemez. Farklıklarımızı çatışma ve kavga nedeni olarak değil, zenginlik kaynağı olarak görmeli ve toplumsal uzlaşmamızı artırmaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa, İslam alemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyor, herkesin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYNACI, '', BURUK, BİR, BAYRAM, GEÇİRECEĞİZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı