Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 11:57
 
AKPINAR ''RAMAZAN VAKALARIN KONTROLÜ İÇİN FIRSAT''
BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar , “Herkese yeniden, Bilim Kurulumuzun açıkladığı kararlara titizlikle uyulması çağrısında bulunmak istiyorum. Yaklaşan ramazan ayının, vakaların kontrol altına alınması için bir fırsat olabileceği kanaatindeyiz “ dedi.
SİYASET Haberi
AKPINAR ''RAMAZAN VAKALARIN KONTROLÜ İÇİN FIRSAT''

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ÜCRETİ ARTIRILSIN
Akpınar,  düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kamuda eşit işe eşit ücret konusunda yapılan düzenlemelere karşılık halen bir takım sorunların devam ettiğini belirten Akpınar, "Sözleşmeli ya da kadrolu öğretmenler belli bir maaş alırken, ücretli öğretmenlerimiz asgari ücretin yarısı bir maaş alıyor. TBMM'ye 2 kanun teklifi verdik. Bunlardan bir tanesi ücretlerinin arttırılması. Ders saati ücretleri yüzde yüz arttırıldığında en azından bin 500 lira olan ellerine geçen ücret 3 bin lira seviyesine çıkacak. İkinci verdiğimiz kanun teklifi ile de sayıları 5 bini aşmamak üzere 500 gün primi dolduran deneyimli ücretli öğretmenlerimize kadro tahsis edilmesini içeren kanun teklifi." dedi.

RAMAZAN VAKALARIN KONTROLÜ İÇİN FIRSAT
Açıklamasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artışa da dikkati çeken Akpınar, Bilim Kurulu üyelerinin spekülatif tartışmalara konu edilmemesini istedi. Akpınar, Türkiye'nin henüz aşı üretmemiş bir ülke olarak aşılamada başarılı bir süreç geçirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Herkese yeniden, Bilim Kurulumuzun açıkladığı kararlara titizlikle uyulması çağrısında bulunmak istiyorum. Yaklaşan ramazan ayının, vakaların kontrol altına alınması için bir fırsat olabileceği kanaatindeyiz. Ramazan ayı sonrasında bayram sürecinde de sıkı tedbirler alınmasını, seyahat kısıtlaması başta olmak üzere sıkı tedbirler alınmasını bekliyoruz, arzu ediyoruz. Bayram sonuna kadar vakaların düşüşe geçeceğini, bu olumsuz tablonun tedbirlerle olumluya döneceğini umut ediyoruz”

CHP'YE EMEKLİ AMİRALLER TEPKİSİ

Türkiye'nin darbelerden, muhtıralardan çok çekmiş bir ülke olduğuna işaret eden Akpınar, "Türkiye Cumhuriyeti'ni, Anayasanın temel ilkelerini ve demokrasiyi yaşatma endişesi taşıyan herkes, millet iradesini hedef alan müdahalelerin karşısında olmalı. Tavizsiz, kararlı bir duruş sergilemeli. Fikir hürriyetiyle, düşünce özgürlüğüyle, hükümete, Meclise, millete meydan okumayı aynı kefeye koyamayız. Fikir ve düşünce hürriyetine saygılıyız ama 'ifade hürriyeti' adı altında milletin seçtiklerine ayar verilmesine, 'aksi halde' denilerek tehdit edilmesine asla rıza göstermeyiz." görüşünü paylaştı. Bildiri ile terörle mücadele eden askerlerin, "moralsizleştirilmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını" savunan Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP'nin, genel başkanından başlayarak, aşağıya doğru bu bildiriyi sahiplenmesini kabul edilebilir bir durum olarak görmüyorum. Kendilerine oy verdiğini düşündüğü kesimler olarak telakki ettiği için, hükümeti hedef aldığı için bu muhtıra gibi bildiriye sahip çıkmaları, CHP'nin her yaşanan darbe ve muhtıralarda kara sayfasına bir sicil daha eklemiş oldu. Millet İttifakı'nın diğer ortaklarına bakıyoruz, yine net bir karşı duruş yok.

SADECE 104 KİŞİ DEĞİL
"BBP Gölcük İlçe Başkanı Akpınar, hukuki sürecin aklıselim ve suhuletle ilerlemesini, yaşananların bütün yönleriyle aydınlatılmasını beklediklerini dile getirdi. Akpınar, "Bu işin sadece 104 kişiden ibaret olmadığını, hemen sonrasında eski milletvekillerinden gelen açıklama, öncesinde emekli büyükelçilerden gelen açıklama, bu işin arkasının önünün olduğu kanaatini bizde uyandırmıştır. Eğer, gerekli tedbirler hukuk yoluyla süratli şekilde alınmazsa, korkarız bunun arkası da gelecektir." değerlendirmesinde bulundu.

ÇİN'İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ TWİTTER MESAJI
 Çin'in Ankara Büyükelçiliğinin paylaştığı twitter mesajını da eleştiren Akpınar, "Bu, büyük bir hadsizliktir. Bu, diplomasi kurallarına da aykırıdır. Onun için bu kabul edilemez. Dışişleri Bakanlığımız gerekli uyarasını yapmıştır. Bundan sonra böyle bir hadsizlik yapmamalarını bekliyoruz." dedi.

TESTİ POZİTİF ÇIKTI
Şahin Akpınar ekonomik gelişmelere de değinerek, esnafa verilen desteklerin kesilmeden, hatta artarak devam etmesini arzuladıklarını belirtti.Son olarak malumunuz yarın (Cuma) günü il kongremiz ve yeni il binamızın açılışı olacak. Genel başkanımız Sn. Mustafa Destici de katılım sağlayacak. Ben pozitif olmam sebebiyle karantinadayım ve katılamayacağım.  Şimdiden yeni binamızın ve yeni yönetimdeki arkadaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKPINAR, ''RAMAZAN, VAKALARIN, KONTROLÜ, İÇİN, FIRSAT'',
Yorumlar
Haber Yazılımı