Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 16:34
 
ILICA ŞİFA DAĞITIYOR
Gölcük Belediyesi'nin iştiraki olan GÖLAŞ'ın işletmeciliğini yaptığı Yazlık Ilıca Termal Tesisleri, hak ettiği ilgiyi görüyor. Pandemi koşullarına maksimum özen göstererek hizmet veren Yazlık ılıcası yenilenen yüzüyle misafirlerini bekliyor.
GÖLCÜK Haberi
ILICA ŞİFA  DAĞITIYOR

Her yaş grubundaki yerli ve yabancı misafirlerine; termal havuzları, aile odaları, spa bölümleri ile; hijyen ve pandemi koşullarına maksimum özen göstererek hizmet veren Yazlık ılıcası yenilenen yüzüyle misafirlerini bekliyor.

Tarihi, arkeolojik buluntular ışığında Roma dönemine kadar uzandığı tahmin edilen  Yazlık Ilıca; Osmanlı döneminde de meskun bir yerleşim birimi idi.
Bölgede bulunan kalıntılar, Yazlık Ilıcası'nın ilk defa Roma döneminde inşa edildiğini, zamanla tahrip olan bu yapının yerine günümüzde mevcut olan tonozlu yapının Bizans döneminde inşa edildiğini göstermektedir. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde sağlık merkezi olarak kullanılan Ilıca; günümüzde de misafirlerine şifa ve huzur ortamı sağlamaya devam ediyor.
Her yaş grubundaki yerli ve yabancı misafirlerine; termal havuzları, aile odaları, spa bölümleri ile; hijyen ve pandemi koşullarına maksimum özen göstererek hizmet veren Yazlık ılıcası yenilenen yüzüyle misafirlerini bekliyor.
Pandemi sürecinde 09:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet veren tesisde Bay Bayan ayrı ayrı Havuzlar, Hamam, Sauna, Buhar Odası, Özel Aile Odası ve VIP Aile Odası ile masaj hizmetleri de bulunmaktadır.

NELERE İYİ GELİYOR
Sedatif analjezik endokrin fonksiyon düzenleyici, cilt hastalıkları (sedef vb.), göz hastalıkları, romatizmal rahatsızlıklar, mide hastalıkları, kronik solunum hastalıkları, astım hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığı tedavi edici özelliğe sahip mineralleri barındıran bir şifalı sudur. Ilıca’nın doğu tarafındaki duvarın hemen yanında göz hastalıklarına iyi geldiği söylenen ve “Göz Suyu“ olarak anılan bir pınar bulunmaktadır.


Daha detaylı bilgi almak ve tesisimizin imkanlarından istifade etmek için 0262 433 23 33 veya 0262 433 23 60 numaralı telefonlardan iletişim kurabilirsiniz.
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ
Facebook - @GOLCUK.YAZLIK.ILICASI
Instagram - yazlik_ilicasi

 

HABER- REKLAM

Kaynak: Editör:
Etiketler: ILICA, ŞİFA, , DAĞITIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı