medar
artwood
Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
SAĞLIK Haber Girişi: 08.05.2021 - 18:25, Güncelleme: 31.05.2021 - 18:17

ELLERİNİZİ YIKAYIN

 

ELLERİNİZİ YIKAYIN

DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Emek Çelebi ve Zeynep Divli’ nin düzenlediği, "5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü " kapsamında doğru el yıkama ve dezenfektan kullanımına vurgu yaparak günün anlam ve önemini vurgulayan kısa özlü sözler ve el yıkama temalı amblemler ile farkındalık yaratılmaya çalışıldı. “Yıkayalım ellerimizi bitsin Coronavirüs pandemisi” olarak düzenlenen etkinlikte 5 Mayıs dünya el hijyeni günü ile ilgili farkındalığı artırmak adına servisler ziyaret edilip, çalışanlara Covid 19 pandemisi günlerinde el hijyeni uygulamalı eğitimi yapıldı. “PANDEMİ SONRASINDA DA DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ” Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar; “Corona virüsün, yıllardır tüm eğitimlerde üzerine basa basa vurgulanan el hijyeninin önemini bir anda tüm dünyaya öğrettiğini vurguladı. Sağlık personeli dahil olmak üzere tüm insanlar ellerini yıkamayı ya da hijyenik el ovalamayı sürekli yapmaya başladı. Önemli olan hepimizin öğrenmesiydi. Küçücük çocuklar bile su ve sabunla en az 15-20 saniye el yıkamayı anlatabiliyorlar. Tüm mikropların bulaşında olduğu gibi Corona virüs bulaşında da bulaşma zincirini, el hijyenine dikkat ederek önleyebiliriz. Su, sabun veya alkol bazlı el antiseptikleri ile 20 saniye boyunca ellerimizi, parmak araları, parmak uçları dâhil ovalayarak yıkamamanın önemi anlaşılmıştır. Günümüzde Covid 19 pandemisi El Hijyeni sağlamanın önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Pandemi sonrasında da devam etmesini diliyoruz” dedi. “BU SÜREÇTE KURUMUMUZDA ÇALIŞAN TÜM SAĞLIK PERSONELİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ” Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar; “Tüm dünyada sağlık çalışanları, vatandaşları virüsten korumak, sağlıklı kalmak ve gereken temel hizmetleri sağlamak için gece gündüz çalışıyor. Birçoğu olağanüstü zorluklarla karşı karşıyalar ve hepsi olağanüstü işler başarıyorlar. Öncelikle bu süreçte kurumumuzda çalışan tüm sağlık personelimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizler en iyisi, en mükemmeli, en fedakarlar olarak dünya tarihine damganızı vurdunuz. Tüm teşekkürleri ve alkışları hak eden bütün sağlık personellerinin dünya el hijyeni gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yönetimi olarak insanüstü çabalarınızı bizzat en yakınınızda gördük. Sizlerle gurur duyduk. İyi ki varsınız, iyi ki varız hepimiz. Dünya El Hijyeni Günü’nü bu alanda çalışan tüm sağlık personellerimize atfediyoruz.” diye konuştu.
DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde Enfeksiyon Kontrol Hemşireleri Emek Çelebi ve Zeynep Divli’ nin düzenlediği, "5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü " kapsamında doğru el yıkama ve dezenfektan kullanımına vurgu yaparak günün anlam ve önemini vurgulayan kısa özlü sözler ve el yıkama temalı amblemler ile farkındalık yaratılmaya çalışıldı. “Yıkayalım ellerimizi bitsin Coronavirüs pandemisi” olarak düzenlenen etkinlikte 5 Mayıs dünya el hijyeni günü ile ilgili farkındalığı artırmak adına servisler ziyaret edilip, çalışanlara Covid 19 pandemisi günlerinde el hijyeni uygulamalı eğitimi yapıldı.
“PANDEMİ SONRASINDA DA DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ”
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar; “Corona virüsün, yıllardır tüm eğitimlerde üzerine basa basa vurgulanan el hijyeninin önemini bir anda tüm dünyaya öğrettiğini vurguladı. Sağlık personeli dahil olmak üzere tüm insanlar ellerini yıkamayı ya da hijyenik el ovalamayı sürekli yapmaya başladı. Önemli olan hepimizin öğrenmesiydi. Küçücük çocuklar bile su ve sabunla en az 15-20 saniye el yıkamayı anlatabiliyorlar. Tüm mikropların bulaşında olduğu gibi Corona virüs bulaşında da bulaşma zincirini, el hijyenine dikkat ederek önleyebiliriz. Su, sabun veya alkol bazlı el antiseptikleri ile 20 saniye boyunca ellerimizi, parmak araları, parmak uçları dâhil ovalayarak yıkamamanın önemi anlaşılmıştır. Günümüzde Covid 19 pandemisi El Hijyeni sağlamanın önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Pandemi sonrasında da devam etmesini diliyoruz” dedi.
“BU SÜREÇTE KURUMUMUZDA ÇALIŞAN TÜM SAĞLIK PERSONELİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar; “Tüm dünyada sağlık çalışanları, vatandaşları virüsten korumak, sağlıklı kalmak ve gereken temel hizmetleri sağlamak için gece gündüz çalışıyor. Birçoğu olağanüstü zorluklarla karşı karşıyalar ve hepsi olağanüstü işler başarıyorlar. Öncelikle bu süreçte kurumumuzda çalışan tüm sağlık personelimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizler en iyisi, en mükemmeli, en fedakarlar olarak dünya tarihine damganızı vurdunuz. Tüm teşekkürleri ve alkışları hak eden bütün sağlık personellerinin dünya el hijyeni gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yönetimi olarak insanüstü çabalarınızı bizzat en yakınınızda gördük. Sizlerle gurur duyduk. İyi ki varsınız, iyi ki varız hepimiz. Dünya El Hijyeni Günü’nü bu alanda çalışan tüm sağlık personellerimize atfediyoruz.” diye konuştu.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.