Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
GÜNDEM Haber Girişi: 25.11.2021 - 17:58, Güncelleme: 25.11.2021 - 17:58

KAYMAKAM KARABULUT' TÜM KADINLARIMIZ KADES UYGULAMASINI İNDİRSİN''

 

KAYMAKAM KARABULUT' TÜM KADINLARIMIZ KADES UYGULAMASINI İNDİRSİN''

Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü münasebetiyle ilçemizde önemli bir programa imza attı.
Programa Kaymakam Cengiz Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Veli Şengül, İlçe Jandarma Komutanı Mahir Sarıdağ, Gölcük Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Memnune Çiftçioğlu, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, Gölcük Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Bilge Saral, Kadın Meclisi Üyeleri, Kadın Muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı. Kaymakam Karabulut, ‘her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin sorumluluğudur’ Programda konuşma yapan Kaymakam Cengiz Karabulut, ‘Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bu bağlamda aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin sorumluluğudur.’ ‘Kadınlarımız her zaman el üstünde tutulmayı hak ediyorlar’ Açıklamalarını sürdüren Kaymakam Karabulut, ‘İslam dinimizde ve kültürümüzde çok özel bir yer tutan, hayatımızın her döneminde bizlere sevgi, hoşgörü ve özveriyle destek olan kadınlarımız her zaman el üstünde tutulmayı, sevgiyi ve saygıyı hak ediyorlar. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, kadınlarımızın sorunlarının paylaşıldığı, maruz kaldıkları kötü tavır ve davranışların engellenebilmesi için çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Kararı ile ilan edilen bir gündür’ dedi. ‘Nedeni ne olursa olsun yeryüzünde hiçbir canlı şiddeti hak etmemektedir’ Kaymakam Karabulut, ‘Kadına karşı sergilenecek her türlü şiddet, kadınların en temel hakkı olan insan haklarının ihlali anlamına gelmektedir. Kadına şiddetin önlenmesinde eğitimin önemi büyüktür ve bu aşamada görevin en büyüğü sevgili öğretmenlerimize ve eğitimin ilk basamağı olan aile eğitiminde anne ve babalarımıza düşmektedir.25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak çalışmaların, kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik adımlara vesile olacağına inanıyorum. Nedeni ne olursa olsun yeryüzünde hiçbir canlı şiddeti hak etmemektedir. Biliyorsunuz ki Kadınlarımızın şiddet görmesini engellemek için KADES programı uygulaması hayata geçirildi. Tüm kadınlarımızın KADES uygulamasını indirmelerini istiyoruz. Bugün ülkemizde 2,5 milyondan fazla KADES uygulaması indirildi. Kadına şiddeti asla kabul etmiyor, hedefimizi kadın şiddetini sıfıra indirmek olarak belirliyoruz.Biliyorsunuz ki örf ve ananelerimizde kadınlarımız baş tacıdır. Bu yüzden şiddete sıfır tolerans diyoruz’ dedi. Kadınlar KADES konusunda bilgilendirildi Kaymakam Karabulut’un konuşmasının ardından Kadın Polis ve Kadın Jandarma ekipleri Kadın katılımcılara KADES uygulamasının indirilmesini ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendirmede bulundu.
Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü münasebetiyle ilçemizde önemli bir programa imza attı.

Programa Kaymakam Cengiz Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Veli Şengül, İlçe Jandarma Komutanı Mahir Sarıdağ, Gölcük Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Memnune Çiftçioğlu, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, Gölcük Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Bilge Saral, Kadın Meclisi Üyeleri, Kadın Muhtarlar ve vatandaşlar katılım sağladı.

Kaymakam Karabulut, ‘her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin sorumluluğudur’

Programda konuşma yapan Kaymakam Cengiz Karabulut, ‘Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bu bağlamda aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin sorumluluğudur.’

‘Kadınlarımız her zaman el üstünde tutulmayı hak ediyorlar’

Açıklamalarını sürdüren Kaymakam Karabulut, ‘İslam dinimizde ve kültürümüzde çok özel bir yer tutan, hayatımızın her döneminde bizlere sevgi, hoşgörü ve özveriyle destek olan kadınlarımız her zaman el üstünde tutulmayı, sevgiyi ve saygıyı hak ediyorlar. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, kadınlarımızın sorunlarının paylaşıldığı, maruz kaldıkları kötü tavır ve davranışların engellenebilmesi için çözüm yollarının arandığı ve tüm dünyada kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Kararı ile ilan edilen bir gündür’ dedi.

‘Nedeni ne olursa olsun yeryüzünde hiçbir canlı şiddeti hak etmemektedir’

Kaymakam Karabulut, ‘Kadına karşı sergilenecek her türlü şiddet, kadınların en temel hakkı olan insan haklarının ihlali anlamına gelmektedir. Kadına şiddetin önlenmesinde eğitimin önemi büyüktür ve bu aşamada görevin en büyüğü sevgili öğretmenlerimize ve eğitimin ilk basamağı olan aile eğitiminde anne ve babalarımıza düşmektedir.25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak çalışmaların, kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik adımlara vesile olacağına inanıyorum. Nedeni ne olursa olsun yeryüzünde hiçbir canlı şiddeti hak etmemektedir. Biliyorsunuz ki Kadınlarımızın şiddet görmesini engellemek için KADES programı uygulaması hayata geçirildi. Tüm kadınlarımızın KADES uygulamasını indirmelerini istiyoruz. Bugün ülkemizde 2,5 milyondan fazla KADES uygulaması indirildi. Kadına şiddeti asla kabul etmiyor, hedefimizi kadın şiddetini sıfıra indirmek olarak belirliyoruz.Biliyorsunuz ki örf ve ananelerimizde kadınlarımız baş tacıdır. Bu yüzden şiddete sıfır tolerans diyoruz’ dedi.

Kadınlar KADES konusunda bilgilendirildi

Kaymakam Karabulut’un konuşmasının ardından Kadın Polis ve Kadın Jandarma ekipleri Kadın katılımcılara KADES uygulamasının indirilmesini ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendirmede bulundu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.