Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
Haber Girişi: 25.11.2021 - 14:28, Güncelleme: 25.11.2021 - 14:28

İNSAN SEVDİĞİNİ VURABİLİR Mİ?

 

İNSAN SEVDİĞİNİ VURABİLİR Mİ?

KADEM, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” sloganlı spot filmin ilk gösterimi yapıldı.
Önceki yıllarda “Sen Varsan Şiddete Yer Yok”, “Şiddete Göz Yumma”, “Şiddete Hakkın Yok”, “Cins Var Cins Var” gibi kampanyalar düzenleyerek kadına yönelik şiddet sorununa dikkat çeken Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), bu kez 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla hazırladığı kampanyada ‘Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez" sloganıyla kamuoyuna seslendi. Düzenlenen programa KADEM İl Temsilcisi Asuman Sert Erturan, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay, KADEM üyeleri ve kadınlar katılım sağladı.   “AMAÇ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK” KADEM’in bu yıl verdiği mesajın amacı, özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimeleri sık sık cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya getiren hastalıklı yaklaşımların önüne geçebilmek. Medyaya yansıyan acı olaylar, özellikle şiddet mağdurlarının acıya katlanmak için çeşitli bahanelere sığındıklarını ortaya koyuyor. KADEM’in şiddet türlerinin yer aldığı ilişkilere odaklanan kampanyası da bu gerçekten yola çıkılarak hazırlandığı belirtildi. “Şiddetin Bahanesi Olmaz” sloganlı kampanyada, karşılıklı sevgi ile çıkılan yolda özellikle kadınların, şiddet türlerini ve “geliyorum” diyen şiddetin öncüllerini fark etmeleri amaçlanıyor. Bazı tutum ve davranışların, yaklaşan bir şiddetin habercisi olabileceğine ilişkin farkındalık oluşturulmak isteniyor. DUYARLILIĞI ARTIRMAK AMACIYLA YAPILIYOR ‘Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez, Kendini Kandırma’ mesajıyla, şiddeti besleyen, sürekliliğini sağlayan davranışlar konusunda kadın/erkek herkeste bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Sonrasında kamu spotu tüm ulusal televizyonlarda yayınlanmaya başlandı. Her mecranın kendi doğasına ait hedefleme ve yol haritası ile planlanan kampanya sosyal medyada ise #ŞiddetinBahanesiOlmaz hashtagi ile kullanılıyor. KADEM, her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor. İLK GÖSTERİMİ YAPILDI 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde basına özel yapılan kampanya tanıtım programıyla “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” sloganlı spot filmin ilk gösterimi yapıldı. AKP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddete her türlü sıfır tolerans gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu durumu kalplere kazımak lazım. Şiddetin bir günah olduğunu biliyor olmak lazım. Yanlış bir davranış olduğunu bilmekten çok günah olduğunu hafızalara kazımak gerekiyor. Dinimizde şiddete yer olmadığını bilip ona göre hareket etmek lazım. Bu şekilde olaya yaklaşılırsa şiddeti önlemede daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Yaradılışımız ve dinimizde şiddete yer yok. Biz Müslümanız. Bunu özümseyip benimsediğimiz zaman şiddetin olumsuz yönlerini görmeyeceğiz” dedi.
KADEM, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” sloganlı spot filmin ilk gösterimi yapıldı.

Önceki yıllarda “Sen Varsan Şiddete Yer Yok”, “Şiddete Göz Yumma”, “Şiddete Hakkın Yok”, “Cins Var Cins Var” gibi kampanyalar düzenleyerek kadına yönelik şiddet sorununa dikkat çeken Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), bu kez 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla hazırladığı kampanyada ‘Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez" sloganıyla kamuoyuna seslendi. Düzenlenen programa KADEM İl Temsilcisi Asuman Sert Erturan, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay, KADEM üyeleri ve kadınlar katılım sağladı.

 

“AMAÇ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK”

KADEM’in bu yıl verdiği mesajın amacı, özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimeleri sık sık cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya getiren hastalıklı yaklaşımların önüne geçebilmek. Medyaya yansıyan acı olaylar, özellikle şiddet mağdurlarının acıya katlanmak için çeşitli bahanelere sığındıklarını ortaya koyuyor. KADEM’in şiddet türlerinin yer aldığı ilişkilere odaklanan kampanyası da bu gerçekten yola çıkılarak hazırlandığı belirtildi. “Şiddetin Bahanesi Olmaz” sloganlı kampanyada, karşılıklı sevgi ile çıkılan yolda özellikle kadınların, şiddet türlerini ve “geliyorum” diyen şiddetin öncüllerini fark etmeleri amaçlanıyor. Bazı tutum ve davranışların, yaklaşan bir şiddetin habercisi olabileceğine ilişkin farkındalık oluşturulmak isteniyor.

DUYARLILIĞI ARTIRMAK AMACIYLA YAPILIYOR

‘Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez, Kendini Kandırma’ mesajıyla, şiddeti besleyen, sürekliliğini sağlayan davranışlar konusunda kadın/erkek herkeste bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Sonrasında kamu spotu tüm ulusal televizyonlarda yayınlanmaya başlandı. Her mecranın kendi doğasına ait hedefleme ve yol haritası ile planlanan kampanya sosyal medyada ise #ŞiddetinBahanesiOlmaz hashtagi ile kullanılıyor. KADEM, her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tüm dünyada varlığını sürdüren şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla kampanyalar düzenliyor.

İLK GÖSTERİMİ YAPILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde basına özel yapılan kampanya tanıtım programıyla “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez” sloganlı spot filmin ilk gösterimi yapıldı. AKP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddete her türlü sıfır tolerans gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu durumu kalplere kazımak lazım. Şiddetin bir günah olduğunu biliyor olmak lazım. Yanlış bir davranış olduğunu bilmekten çok günah olduğunu hafızalara kazımak gerekiyor. Dinimizde şiddete yer olmadığını bilip ona göre hareket etmek lazım. Bu şekilde olaya yaklaşılırsa şiddeti önlemede daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Yaradılışımız ve dinimizde şiddete yer yok. Biz Müslümanız. Bunu özümseyip benimsediğimiz zaman şiddetin olumsuz yönlerini görmeyeceğiz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.