Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
GÜNDEM Haber Girişi: 08.11.2021 - 10:06, Güncelleme: 08.11.2021 - 10:06

ÇEKER: SÖZ DEĞİL, İCRAAT BEKLİYORUZ

 

ÇEKER: SÖZ DEĞİL, İCRAAT BEKLİYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Devlet, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç ve Gebze Fatih Devlet Hastanelerine yaptığı üye ziyaretlerinde, Sağlık Bakanlığının artık söz değil, icraat yapmasını beklediklerini ifade etti.
400 TL TÜRKİYE KAMU SEN’İN KAZANIMIDIR. Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, üye ziyaretleri kapsamında Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ndeki iş yeri temsilcileri ile üyeleri ziyaret etti. Çalışanları bilgilendiren Başkan Çeker, “ Malum-Sen yöneticileri çalışanları yanıltarak, 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesini sadece kendi üyeleri alacakmış gibi lanse ediyorlar. Gerçekleri çalışanlardan saklamak süretiyle yalan söylemeye devam etmektedirler. 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesi sadece kendi üyelerinin alacağını ifade eden Yalan Sen’in yöneticileri yalanlarına her gecen gün yenilerini ekleyerek sağlık çalışanlarını Yalan Sen’e üye yapma gayreti içerisindedirler. 400 TL Toplu Sözleşme İkramiyesi Türkiye Kamu Sen’in Kazanımıdır. Sendika ayrımı gözetilmeden 2005 Yılından bu yana her yıl artarak tüm sendika üyelerine ödenmektedir. Sendikal Örgütlenmeyi özendirecek Toplu Sözleşme İkramiyesi 2022 Ocak ayından itibaren Yüzde Birin üzerinde üyesi olan 3 sendikanın üyelerine ödenecektir. Bu üç sendikadan biri Türk Sağlık Sen’in üyeleridir.” Dedi.     GÜCÜMÜZÜ ÜYEMİZDEN ALIYORUZ Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker konuşmasının devamında, “ Vergilerde adalet sağlanmalıdır. Az kazanandan az çok kazanandan çok vergi alınmalı. Bizim talebimiz, vergiler % 15’de sabitlensin. Biz vergi ödemeyelim demiyoruz. Hatta şunu da hatırlatmak istiyoruz, kamu çalışanları maaşını almadan vergisini ödemektedir.  Ama bu sisteme bakıldığında, Ocak ayında alınan maaş zammı Nisan ayında eriyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz Kasım ayında yapılacak KPDK toplantısında yine bu konuları masaya getirecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler gücümüzü üyelerimizden alıyoruz. Birileri gibi belediyeler eliyle yaptırılan promosyonlar, avanta yemeklerle günü geçirmeye çalışmıyoruz” dedi.   TAKDİRE ŞAYAN MÜCADELE Başkan Ömer Çeker konuşmasının devamında ise,  “ Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin de her fırsatta dile getirdiği gibi  sağlık çalışanlarımızın gayretlerinin görmezden gelinmemesini istiyoruz. Sağlık çalışanları çok üstün ve gayretli bir performans gösteriyor. Bu çabayı sadece söz ve alkışla takdir etmekle olmaz. Bizim bu insanları ekonomik olarak ciddi anlamda desteklememiz gerekiyor. Pandemi de sağlık çalışanlarımız Kurtuluş savaşı mücadelesi verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Döner sermaye gelirlerimiz düştü ve ciddi maddi mağduriyetler doğdu. Bu sistem sağlık çalışanları açısından bitmiş durumda. Nöbetler konusunda ciddi sorunlar var. Bu insanlar tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Mutlaka bu saatler düzenlemelidir. ” dedi.
Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Devlet, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç ve Gebze Fatih Devlet Hastanelerine yaptığı üye ziyaretlerinde, Sağlık Bakanlığının artık söz değil, icraat yapmasını beklediklerini ifade etti.

400 TL TÜRKİYE KAMU SEN’İN KAZANIMIDIR.

Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, üye ziyaretleri kapsamında Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ndeki iş yeri temsilcileri ile üyeleri ziyaret etti. Çalışanları bilgilendiren Başkan Çeker, “ Malum-Sen yöneticileri çalışanları yanıltarak, 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesini sadece kendi üyeleri alacakmış gibi lanse ediyorlar. Gerçekleri çalışanlardan saklamak süretiyle yalan söylemeye devam etmektedirler. 400 TL’lik toplu sözleşme ikramiyesi sadece kendi üyelerinin alacağını ifade eden Yalan Sen’in yöneticileri yalanlarına her gecen gün yenilerini ekleyerek sağlık çalışanlarını Yalan Sen’e üye yapma gayreti içerisindedirler. 400 TL Toplu Sözleşme İkramiyesi Türkiye Kamu Sen’in Kazanımıdır. Sendika ayrımı gözetilmeden 2005 Yılından bu yana her yıl artarak tüm sendika üyelerine ödenmektedir. Sendikal Örgütlenmeyi özendirecek Toplu Sözleşme İkramiyesi 2022 Ocak ayından itibaren Yüzde Birin üzerinde üyesi olan 3 sendikanın üyelerine ödenecektir. Bu üç sendikadan biri Türk Sağlık Sen’in üyeleridir.” Dedi.

 

 

GÜCÜMÜZÜ ÜYEMİZDEN ALIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker konuşmasının devamında, “ Vergilerde adalet sağlanmalıdır. Az kazanandan az çok kazanandan çok vergi alınmalı. Bizim talebimiz, vergiler % 15’de sabitlensin. Biz vergi ödemeyelim demiyoruz. Hatta şunu da hatırlatmak istiyoruz, kamu çalışanları maaşını almadan vergisini ödemektedir.  Ama bu sisteme bakıldığında, Ocak ayında alınan maaş zammı Nisan ayında eriyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz Kasım ayında yapılacak KPDK toplantısında yine bu konuları masaya getirecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler gücümüzü üyelerimizden alıyoruz. Birileri gibi belediyeler eliyle yaptırılan promosyonlar, avanta yemeklerle günü geçirmeye çalışmıyoruz” dedi.

 

TAKDİRE ŞAYAN MÜCADELE

Başkan Ömer Çeker konuşmasının devamında ise,  “ Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin de her fırsatta dile getirdiği gibi  sağlık çalışanlarımızın gayretlerinin görmezden gelinmemesini istiyoruz. Sağlık çalışanları çok üstün ve gayretli bir performans gösteriyor. Bu çabayı sadece söz ve alkışla takdir etmekle olmaz. Bizim bu insanları ekonomik olarak ciddi anlamda desteklememiz gerekiyor. Pandemi de sağlık çalışanlarımız Kurtuluş savaşı mücadelesi verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Döner sermaye gelirlerimiz düştü ve ciddi maddi mağduriyetler doğdu. Bu sistem sağlık çalışanları açısından bitmiş durumda. Nöbetler konusunda ciddi sorunlar var. Bu insanlar tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Mutlaka bu saatler düzenlemelidir. ” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.