Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
fin yapı
medar
EPA
Arşiv Haber Girişi: 18.11.2021 - 16:13, Güncelleme: 18.11.2021 - 16:15

İCRACI MÜZİSYENLER ÖRGÜTLENDİ

 

İCRACI MÜZİSYENLER ÖRGÜTLENDİ

T.S.M.B (Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği) kuruldu.Birlik,Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca onaylanarak resmi statüsüne kavuştu.
TSMB Bölge sekreteri, Gölcüklü tanınmış müzisyen Cengiz Şiberler yaptığı açıklamada, "Türkiye'de ilk kez bir şeyi hep birlikte başardık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın oluruyla bir meslek birliğinin kurulmasına izin verildi " dedi Şiberler ."Artık kurumsal niteliğimiz oldu"Müzisyenler için farklı sivil toplum kuruluşlarının hizmet verdiğini fakat bu STK'ların, kendi mesleklerini tanımlamadığını "Haziran ayında kurulan meslek birliğimiz sayesinde artık yerelde, halkın içinde çalışan müzisyen ve sanatçı meslektaşlarımızın mesleği tanımlanmış oldu. Her meslek örgütünün bir çalışması var, mesleğinin kabul oluşu var. Bir şoförün odası, eczacıların, baroların birliği var, eser sahipleri ve ünlü sanatçıların birlikleri var ancak müzisyenlerin böyle bir birliği yoktu. Tabanda çalışan şu an kayıtlarımıza göre yaklaşık 75 bin kişiyiz. Bu sayımızın bir meslek örgütü, onları tanımlayan bir kurumsal niteliğimiz yoktu. Artık kurumsal niteliğimiz oldu. Bizi, devlet icracı sanatçı olarak tanıdı. En önemli başarımız bu. İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Birliğinin, meslek mensuplarının haklarının korunmasında çok önemli bir işlev görecek" dedi Yerel müzisyenlerin kayıt dışı çalışması nedeniyle devletin bu sanatçılara destek sağlamasının mümkün olmadığını belirten Cengiz Şiberler " Arkadaşlarımız kayıt dışı çalışmayı çok seviyor. Zaten kayıt dışı çalıştıklarından dolayı pandemide zorluk çekildi. Çünkü devlet, kayıtlarına ulaşamadı. Elimizden geldiğince bizler yardımcı olmaya çalıştık ama Kültür ve Turizm Bakanlığımızın böyle bir oluşuma 'Evet' demesiyle şimdi Türkiye'de icracı sanatçılar yani canlı müzik icra edenlerin hepsi kayıt altında olacak. Gerekli sosyal güvenceleri sağlanacak, vergi kayıplarının önüne geçilecek. Daha da önemlisi, geleceklerini doğru yatırımlar için planlamaları olacak.Şu an 81 ilde teşkilat yapımızı tamamladık ve icracı sanatçıları davet ediyoruz.2022 yılında  fiyat tarifemiz ile ekonomik kaybın da önüne geçmek için de düğmeye basıyoruz" şeklinde konuştu. T.S.M.B Genel Başkanlığını ı MUSTAFA DEMİR. Genel Sekreter ÖZKAN KARASU yapıyor. Yönetimde ayrıca Bölge Başkanı NURETTİN İTGENSOY. Bölge Genel sekreteri CENGİZ ŞİBERLER..Ve ODA ÜYELERİ TURGAY İNCE,ZEKİ CAN bulunuyor.
T.S.M.B (Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği) kuruldu.Birlik,Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca onaylanarak resmi statüsüne kavuştu.

TSMB Bölge sekreteri, Gölcüklü tanınmış müzisyen Cengiz Şiberler yaptığı açıklamada, "Türkiye'de ilk kez bir şeyi hep birlikte başardık. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın oluruyla bir meslek birliğinin kurulmasına izin verildi " dedi

Şiberler ."Artık kurumsal niteliğimiz oldu"Müzisyenler için farklı sivil toplum kuruluşlarının hizmet verdiğini fakat bu STK'ların, kendi mesleklerini tanımlamadığını "Haziran ayında kurulan meslek birliğimiz sayesinde artık yerelde, halkın içinde çalışan müzisyen ve sanatçı meslektaşlarımızın mesleği tanımlanmış oldu. Her meslek örgütünün bir çalışması var, mesleğinin kabul oluşu var. Bir şoförün odası, eczacıların, baroların birliği var, eser sahipleri ve ünlü sanatçıların birlikleri var ancak müzisyenlerin böyle bir birliği yoktu. Tabanda çalışan şu an kayıtlarımıza göre yaklaşık 75 bin kişiyiz. Bu sayımızın bir meslek örgütü, onları tanımlayan bir kurumsal niteliğimiz yoktu. Artık kurumsal niteliğimiz oldu. Bizi, devlet icracı sanatçı olarak tanıdı. En önemli başarımız bu. İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Birliğinin, meslek mensuplarının haklarının korunmasında çok önemli bir işlev görecek" dedi

Yerel müzisyenlerin kayıt dışı çalışması nedeniyle devletin bu sanatçılara destek sağlamasının mümkün olmadığını belirten Cengiz Şiberler " Arkadaşlarımız kayıt dışı çalışmayı çok seviyor. Zaten kayıt dışı çalıştıklarından dolayı pandemide zorluk çekildi. Çünkü devlet, kayıtlarına ulaşamadı. Elimizden geldiğince bizler yardımcı olmaya çalıştık ama Kültür ve Turizm Bakanlığımızın böyle bir oluşuma 'Evet' demesiyle şimdi Türkiye'de icracı sanatçılar yani canlı müzik icra edenlerin hepsi kayıt altında olacak. Gerekli sosyal güvenceleri sağlanacak, vergi kayıplarının önüne geçilecek. Daha da önemlisi, geleceklerini doğru yatırımlar için planlamaları olacak.Şu an 81 ilde teşkilat yapımızı tamamladık ve icracı sanatçıları davet ediyoruz.2022 yılında  fiyat tarifemiz ile ekonomik kaybın da önüne geçmek için de düğmeye basıyoruz" şeklinde konuştu.

T.S.M.B Genel Başkanlığını ı MUSTAFA DEMİR. Genel Sekreter ÖZKAN KARASU yapıyor. Yönetimde ayrıca Bölge Başkanı NURETTİN İTGENSOY. Bölge Genel sekreteri CENGİZ ŞİBERLER..Ve ODA ÜYELERİ TURGAY İNCE,ZEKİ CAN bulunuyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yenigolcuk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.