Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 15:22
 
''USULSÜZLÜK KOKUSU DEĞİL ÇÖP KOKUSU DUYULUYOR''
'Usulsüzlük kokusunu değil çöp kokusunu duyuyorlar' Kocaeli il başkanlığını ziyaret eden CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Başkan Hürriyet'e çöp konteyneri kokusu sebebiyle açılan sorulması hakkında konuştu. Tezcan, "Usulsüzlük kokusunu duymayan Ankara, 2 ayda çöp kokusunu duyuyor" dedi
ASAYİŞ Haberi
''USULSÜZLÜK KOKUSU DEĞİL ÇÖP KOKUSU DUYULUYOR''

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak dün ilimize gelerek Kocaeli il başkanlığını ziyaret etti. Daha önceden verilen programda  Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Veli Ağbaba'nın da katılması bekleniyordu. Ancak kayınpederini koronavirüs sebebiyle kaybeden Ağbaba program da yer alamadı. Programda ayrıca Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan,İl Başkanı Harun Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, il yöneticileri ve parti örgütü de  katılım sağladı. 

 

40 GÜN BAKAMADILAR 

İlk sözü alan Genel Başkan Başdanışmanı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, "Ülkede bir pandemi sorunu ve kriz var. Bu sorunun altında kalan işçi, emekçi ve halk var. Türkiye'nin her yerine birçok milletvekili arkadaşımız dağıldı. Bu sorunun altından nasıl kalkarız diye düşünüyoruz. Pandeminin çözülmesi aşıya bağlıdır. Hani 10 milyon aşı gelecekti. gele gele 3 milyon aşı geldi.  Aşı istedik ama alamadık diyecekler. Ama yalan söylüyorlar. Türk halkı kobay olarak kullanılıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu kadar savrulduğu dönem yoktur. Buraya geldiğim de İzmit Belediye Başkanı'na çöp konteyneri konusunda soruşturma açılmış..

İKTİDARA GÜVEN KALMADI

2 konteynerdan ancak 2-3 ev rahatsız olur. Ama Osman Gazi'nin kokusu ülkeyi bırakın uluslararasını sardı. 5 kiralık işi 10 liraya yaptırıyorlar. İşsizlik, yolsuzluk almış başını gidiyor. Son yaptığımız çalışmalar gösteriyor ki CHP adım adım iktidara gidiyor.  40 yıldır bize bakan esnafa, iktidara Korona sürecinde 40 gün bakamadılar. Esnaf kepenk indirmek zorunda kaldı. Bugünkü iktidar ne sanayici ne esnafı kaldıramaz. Bugünkü iktidara güven kalmadı. Yerli sanayi bile bu ülkede yatırım yapamıyor. Bu ülkeye hukuk devleti gelene kadar ülkeyi dolaşmaya devam edeceğiz. 

KURUMSAL ALT YAPI İSTİYORUZ

Aydın Milletvekili Bülent Tezcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "CHP olarak 81 ili dolaşıyoruz. Mesele şudur bundan sonra Türkiye'yi yapay gündeme teslim etmeyeceğiz. Türkiye de bugün halkın, memurun, işsizin gerçek gündemi açlık, yolsuzluktur. Biz bu gündemi unutturmayacağız. Bizim amacımız gerçekten iktidar olup bu sorunları ülkenin gündeminden çıkartmak. Meselemiz özgür bir Türkiye de yaşamak. Herkesin bir kişinin ağzına baktığı Türkiye istemiyoruz. Kurumsal alt yapı istiyoruz. Pandemi döneminde ücretsiz izin adı altında açlığa mahkum ettiler. Günde 45 TL'ye geçineceksin diyor. 40 yıldır vergi ödeyen esnafa 40 gün bakmayan hükümet ile karşı karşıyayız. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e çöp kokusu sebebiyle soruşturma başlatılmış. Gerçek kokuyu takip etmekten aciz iktidara ile karşı karşıyayız. Usulsüz, yolsuzluk konusu almış başını gidiyor. Aylar önce görev gelen Başkan Hürriyet, geçmiş dönem belediye de usulsüzlük yapıldığını ve bunu takip etmek için Ankara'ya bildiriyor. Ancak aylardır usulsüzlük kokusunu duymayan Ankara 2 ayda çöp kokusunu duyuyor. Mesele CHP li belediye başkanları çalışmasında korkuyorlar. İlk seçimde İzmit alındı. Sonraki seçimlerde  büyükşehir belediyesi de alınacak" 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''USULSÜZLÜK, KOKUSU, DEĞİL, ÇÖP, KOKUSU, DUYULUYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı