Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 12:01
 
GÜREL ''OTOPARKLAR DÜZENLENMELİ''
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, dönüşüm projesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gürel, açıklamasında “İlçemizde kent estetik birimi olmalı” dedi
SİYASET Haberi
GÜREL ''OTOPARKLAR DÜZENLENMELİ''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, ilçemizdeki açık otoparkların durumu ve dönüşüm projesi ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel,“Gölcük’ün bazı noktalarında, gün içerisinde ilçemize gelen birçok kişinin aracını park edebilmesi adına, kısmen düzenlenerek hizmete konulan açık otoparklar bulunuyor. Bunlardan biri, eski Gazi Ortaokulu’nun olduğu arsa. Burada oldukça karmaşık bir yapı var ve araçlar, sıkışık bir halde park ediliyor. Aracını buradan çıkarmak isteyen sürücüler, sıkışıklıktan ötürü oldukça zorluk çekiyor” dedi.

‘DÜZENLEME YAPILMADAN ALANI KULLANIMA AÇTILAR’

Başkan Gürel,  “Donanma Caddesi üzerinde bulunan otopark, geçtiğimiz haftalarda kapatılmış ve burada altyapı çalışması yapılmasının ardından zemine asfalt dökülecekti. Fakat herhangi bir düzenleme yapılmadan, çukurlar kapatılmadan ve asfalt dökülmeden alanı kullanıma açtılar. Herhangi bir vatandaş burayı açmış olsa bile ilgili ekipler gelerek burayı tekrar kapatabilir ve düzenlemeler bitmeden buranın kullanılmaması gerektiğine yönelik adımlar atabilirdi. Fakat görüyoruz ki alan, düzenlemeler yapılmadan önce kullanılmaya başlandı” dedi.

‘BELLİ STANDARTLARIN OLUŞMASI GEREKİR’

Gürel, “Otoparkların yanı sıra, ilçemizde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin göze hoş gelecek bir şekilde gerçekleşmesi adına bir kent estetik birimi olması gerektiğini düşünüyoruz. Dönüşüm projesi ile bina standardı, görünüm açısından yeniden düzenlenmiş olacak. Bununla birlikte, yeni yapılacak olan binaların da bu estetik görüntüye ayak uydurabilmesi açısından belli standartların oluşturulması gerekir. Bunun için de ilçemizde bir kent estetik birimi oluşturulması, kentimizin geleceği açısından oldukça faydalı olacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜREL, ''OTOPARKLAR, DÜZENLENMELİ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı