Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 12:46
 
GÜREL ''2 HAFTA KAPANMALIYIZ''
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, Ramazan ayının başlaması ile uygulamaya konulan kısmi kapanma ve tam kapanma konuları hakkında açıklamalarda bulundu. Gürel, “Tam kapanma uygulaması düşünülebilir” dedi
SİYASET Haberi
GÜREL ''2 HAFTA KAPANMALIYIZ''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, Ramazan ayının başlangıcı ile birlikte uygulamaya konulan kısmi kapanma durumu ve tam kapanma konusu ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Gürel, konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “Öncelikle tüm halkımızın mutlu, sağlıklı ve en sonunda bayrama ulaşabildiğimiz bir Ramazan ayı geçirmesini diliyorum. Koronavirüs vakalarının fazla bir şekilde artış göstermesinden ötürü Ramazan ayı başında kısmi kapanma uygulamasına geçildi ve bazı tedbirler alındı” dedi.

‘TAM ANLAMIYLA FAYDALI OLMAYABİLİR’

Sözlerini sürdüren Gürel, “Alınan tedbirler arasında ilkokullardaki yüz yüze eğitim, yerini uzaktan eğitime bıraktı. Kafe, restoran, çay bahçesi gibi yerler, Ramazan ayı sonuna kadar kapandı. Yine restoran ve yemek yerleri, paket servis veya gel-al şeklinde hizmetlerini, belirlenen saatler arasında hizmet verebilecek. Sokağa çıkma kısıtlamaları saat 21.00’dan 19.00’a alındı. Bunun da toplu iftarların önüne geçilmesi amacıyla yapıldığını düşünüyorum. Fakat tüm bu kararların tam anlamıyla faydalı olabileceğini zannetmiyorum” dedi.

‘2 HAFTA SÜRE İLE YAPILMALI’

Başkan Gürel, tam kapanma durumu hakkında da görüşlerini ifade etti ve “Bence tam kapanma konusunun değerlendirilmesi gerekiyor. Gıda satışı yapan yerler, market ve bakkallar, fırınlar, nöbetçi eczaneler açık bırakılarak tam kapanma uygulaması yapılabilir. Yalnız burada, eline poşet alan herkesin tüm market ve bakkalları dolaşmasına da izin verilmemeli. Araç kullanımı, ticari ve zorunlu haller dışında tamamen yasaklanmalı. Tabii burada halkın maddi durumu da kesinlikle düşünülmeli. Ancak bu şekilde bir kapanma uygulaması yapılırsa vaka sayılarının önüne geçebilmemiz mümkün olabilir diye düşünüyorum. Bunu da 2 hafta süre ile yaparsak virüsün etkisini oldukça azaltmış oluruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜREL, ''2, HAFTA, KAPANMALIYIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı