Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 12:23
 
EKMEĞE ZAM YAPILMAMIŞ
Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ekmek zammıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında ekmeğe şuan zam gelmediğini fakat Fırıncılar Odası’nın zam talebini bakanlığa gönderdiklerini ve bakanlıktan gelecek cevabı beklediklerini ifade etti. Ancak ilimizde beyaz ekmek hariç tüm ekmek çeşitlerine zam geldi.
EKONOMİ Haberi
EKMEĞE ZAM YAPILMAMIŞ

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, son günlerde sosyal medyada ve basın yer alan ekmeğe zam geldi haberleriyle ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Durmuş yaptığı açıklamada “250 gram ekmek şuanda 1.25 TL’dir. Fırıncılar Odası’nın 260 gram ekmek 1.50 TL olsun talebi ise bakanlığa gönderildi. Bakanlıktan onay gelirse zam kararını uygulayacağız” dedi.

EKMEĞE DEĞİL ÇEŞİTLERİNE ZAM GELDİ
Ekmeğe zam geldi haberiyle ilgili olarak ekmeğe zam gelmediğini ekmeklerin bazı çeşitlerine zam geldiğini ifade eden Durmuş, “Hem sosyal medyada hem kentimizde ekmek fiyatlarıyla ilgili yapılan değerlendirmeler var. Yanlış bilgiler var. Onları düzeltmek istiyoruz. Malumunuz geçtiğimiz Cuma günü ekmekten 50 gram düşüldü zam yapıldı gibi haberler çıktı. Kocaeli Esnaf Odaları Birliği olarak verdiğimiz ekmek zammı değil. Kocaeli’de çok çeşit ekmek üretiliyor. Çavdar ekmek, susamlı ekmek, Trabzon ekmeği ve benzerleri gibi. Biz o ekmeğin ayarlamasını yaptık. Bunda ne bir bakanlığımızın ne de valiliğimizin bir tasarrufu söz konusu değildir” dedi.Ü
EKMEK ZAMMI BAKANLIK YOLUNDA
Konuşmalarına devam eden Durmuş, “Kocaeli’de yaklaşık 35 ay önce ekmeğe zam gelmişti. 35 aylık bu süreçte Una gelen zamlar, elektrik ve mazot gibi ürünlere zam geldi. Fırıncılar Odası ekmek fiyatlarıyla ilgili bize bir fiyat sundu. 260 gram 1.50 TL olarak belirtildi. Biz de bu talebi bakanlığa göndereceğiz ve bakanlık onay verirse uygulayacağız. Biz komisyon olarak bakanlığa 1 ay önce ilettik. Bakanlıktan cevap gelmedi. Esnafın masrafları 35 ay içerisinde çok ama çok arttı. Böyle giderse kepenk kapatabilecek esnaflarımız var. Fırıncı esnafını da yazık. Fırıncı esnafı gelecek zammı bekliyor” dedi.

ŞUAN İTİBARİYLE EKMEK 1.25 TL
Ekmeğine şuan itibariyle 1.25 TL olduğunu ifade eden Durmuş, “Şunu vurgulamak istiyorum bugün Kocaeli’de 250 gram ekmek 1.25 TL’dir. Fiyat artışı olan ekmek ise diğer ekmek türlerindedir. Çavdar ekmeği, susamlı ekmek, kepek ekmeği gibi ekmek çeşitlerinde fiyat artışı olmuştur.  Vatandaşlarımız 250 gram ekmeği 1.25 TL’ye bulamazlarsa bizlere danışabilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ilimizde beyaz ekmek hariç tüm ekmek çeşitlerine zam geldi.
Yorumlar
Haber Yazılımı