Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 15:09
 
CUMA NAMAZI SONRASI 104 AMİRAL'E TEPKİ
TÜGVA Gölcük, Gölcük İlim Yayma Cemiyeti, Gölcük İmam-Hatip Mezunları Derneği ve Eğitim Bir-Sen' in oluşturduğu Gölcük Eğitime Destek Platformu üyeleri, 104 emekli amiralin bir araya gelerek,yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
CUMA NAMAZI SONRASI 104 AMİRAL'E TEPKİ

Cuma namazı çıkışı Tevfik Hoca Camii önünde toplanan platform üyeleri, 104 amiral hakkında basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamalarda bulunan TÜGVA Gölcük İlçe Temsilcisi Ensar  Gökhan DALKIRAN, şöyle konuştu: Bugün burada Gölcük Eğitime Destek Platformu olarak, 104 emekli amiralin yayınlamış olduğu darbe çağrısını içeren açıklamalarına karşı tepki vermek üzere toplanmış bulunmaktayız. Katılımlarınız için tüm STK temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Milletimizin iradesine Ülkemiz düşmanları tarafından organize edilip işbirlikçileri tarafından icra edilen darbeler on yıllardır Ülkemizin gelişimine engel olmuş, demokrasimize ağır yaralar açmış ve bedeli aziz milletimiz tarafından ödenmiştir. Son örneğini 15 Temmuz’da gördüğümüz darbe girişimi milletimizin ve ülkesini seven güvenlik güçlerimizin tek yürek olmasıyla şükürler olsun bertaraf edilmiş, içerdeki ve dışardaki ülkemiz düşmanlarına gereken ders milletçe verilmiş ve verilmeye devam edecektir.
Özellikle son yıllardaki sokak olaylarının askeri ve ekonomik darbe girişimlerinin nedenlerinin başında Türkiye’nin dünyada her zamankinden çok daha fazla söz sahibi olmasının, savunma sanayii başta olmak üzere her alanda gelişim göstermesinin ülke menfaatleri noktasında uluslararası hiçbir tehdide boyun eğmemesinin talimat alan ülke konumundan çıkmasının her masada bulunan hatta masayı kuran güç haline gelmesinin maşa olarak kullanan terör örgütlerinin bir bir yok edilmesinin en önde gelen faktörler olduğunun bilincindeyiz.
Yine zamanlaması itibariyle belirli mihraklar tarafından sistematik bir şekilde organize edildiği aşikar olan emekli 104 amiralin kamuoyu bildirisindeki darbe tehditleri tam bir hadsizliktir.
Devletimizin imkanlarından faydalanıp bizatihi milletimizin ödediği vergilerden maaşlarını alıp nankörlük eden, ihanet çukurunda yaşayan darbe heveslileri şunu çok iyi bilsinler ki bu hevesleri kursaklarında kalacaktır.
Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe en büyük şeref ve şan kabul eden sivil toplum kuruluşları olarak, dün olduğu gibi bugün de millet iradesinin tecellisi olarak seçimle göreve gelmiş olan, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere tüm yöneticilerimizin yanındayız ve destekçisiyiz.
Millet iradesini yok sayan her türlü oluşumu ve bildiriyi şiddetle kınıyoruz.

Gölcük Eğitime Destek Platformu

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMA, NAMAZI, SONRASI, 104, AMİRAL'E, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı