Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 13:32
 
ARTVİNLİLER KURTULUŞU DERNEK BİNASINDA KUTLADI
Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı, pandemi tedbirleri nedeni ile bu yıl dernek binasında kutlandı.
GÖLCÜK Haberi
ARTVİNLİLER KURTULUŞU DERNEK BİNASINDA KUTLADI

Gölcük Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği , Artvin'in düşman işgalinden kuruluşunun 100. yılını dernek binasında kutlayacak.

 Pandemi nedeni ile bu yıl kurtuluş kutlamasını dernek binalarında yapacaklarını söyleyen Gölcük Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Akif Alponat’ın  Artvin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını Dernek binasında anacaklarını söyledi.

Dernek Başkanı Mehmet Akif Alponat’ın; “Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 100 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesi ile vesilesiyle Rahmetle, Minnetle ve hayırlarla yad ederken, Artvinli hemşerilerimin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 100 yıl önce 7 Mart 1971 Tarihinde Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçemeyeceği tüm Dünyaya gösterilmiş, Artvin’imiz İşgalcilerden temizlenmiş ve başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadele Artvinliler üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

Gölcük ve Kocaeli’nde yaşayan biz Artvinliler her yıl 7 Mart kurtuluş yıldönümümüzü coşku ve sevinç içinde kutlamaktayız. Ancak malum Ülkemizi ve tüm Dünyayı etkisi altına bırakan pandemi sürecinde bizlerde yönetim kurulu ve üyelerimiz ile beraber Dernek binamızda kurtuluş yıldönümümüzü anarak görevimizi yerine getirmekteyiz. Bu anlamlı günde başta büyük Devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvinli hemşerilerimizin kurtuluş günlerini kutluyorum” dedi.

 

Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTVİNLİLER, KURTULUŞU, DERNEK, BİNASINDA, KUTLADI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı