Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 10:45
 
7. AÇILIŞ BAYRAMININ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 250 MİLYON
Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Teşkilat Akademisi programında “Hükümet ve Yerel İcraatlar” konulu bir ders verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı açılış bayramının 13 Mayıs’ta planlandığı ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “7’inci Toplu Açılış Bayramımızda 119 hizmeti açacağız. Yatırım bedeli de 1 milyar 250 milyon TL’dir” dedi.
ASAYİŞ Haberi
7. AÇILIŞ BAYRAMININ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 250 MİLYON

İLK GÜNKÜ AŞKLA ÇALIŞIYORUZ

Teşkilat Akademisi 2016 Eğitim programları kapsamında ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, siyasi çalışmaların hizmetlerle ivme kazandığını dile getirerek özellikle gençler üzerine önemli değerlendirmeler yaptı. Derbent Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen çalışmalarda sabah Başiskele ve Derince öğlen grubunda ise Çayırova ile Körfez İlçe Teşkilatına ders veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hükümet ve Yerel İcraatlar”, başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Hizmet yolunda ilk günkü aşkla çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bu hizmetler milletimizin bize verdiği destekle olurken, siz teşkilatlarımızın da bunda çok büyük payı vardır. Her birimiz milletimize hizmet için kendimizi adadık” ifadelerini kullandı.

 

BAHANE ÜRETMEK YOK, ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Sabah yapılan ilk bölümde AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Başikele İlçe Başkanı Şahin Talus, Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, il yönetimi ve parti teşkilatının da hazır buluduğu toplantıda, Kocaeli’yi anlatan bir filmde seyretildi. Daha sonra sunumunu gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Hükümet ve Yerel İcraatlar” konulu derste siyasi istikrar üzerinde durdu. Yerel yönetimlerin hizmet edebilmesinde genel hükümetin başarısının ve istikrarının önemine değinen Karaosmanoğlu, “Her zaman kendimizi yenileceğiz ve halktan kopmayacağız. Sorunlarına çözüm bulacağız ve bahane üretmeyeceğiz. Bakınız bir şeyi bir kez daha özellikle vurgulamak istiyorum. Eğer biz bu açılış bayramlarını yapabiliyorsak bu ülkemizde ki istikrarın etkisidir” ifadelerini kullandı.

ZAMANI İSRAF ETMEDİK

Teşkilatçılığın bazı listelerde isminizin olup olmamasıyla alakalı olmadığını özellikle belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Hükümetimizin yaptığı işleri burada kısa sürede anlatmak imkansızdır. Yerelde 13. yıldayız ve zaman çabuk geçiyor. Bizler bu zamanı israf etmedik. Sabırlı ve planlı şekilde çalıştık. Halkımızın beklentilerini genelde hükümetimiz başta olmak üzere yerelde de bizler boşa çıkartmadık. Ancak bu kutlu yolda bizi sevmeyenler ve ülkemizin kalkınmasına engel olmak isteyenler terör örgütlerine taşeronluk yaptırmaktadırlar. Ancak bu milletin yükselişine asla engel olmayacaklar” diye konuştu.

MAHARET BENDE DEĞİL, BİZDEDİR

Akademinin ikinci gününde Körfez ve Çayırova ilçelerine de bir sunum yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemize dönük büyük saldırı ve tuzaklara rağmen, Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor. Güzel ülkemizin önüne başarılı bir kaptan geçince her alanda gelişme sağladık. Bakın seçim beyannamemizde söz verdiğimiz tamamlanan ve devam eden projelerin 2 yılda yüzde 77’sini gerçekleştirdik. Geri de kalan yüzde 23’de bitererek halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. 2 yılda Kocaeli’ye yapılan yatırım miktarı 2 milyar 255 milyon TL’dir. 7’inci Toplu Açılış Bayramımızı 119 yatırım ile 13 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştireceğiz. Burada ki yatırım bedelimizde 1 milyar 250 milyon TL’dir. Her birlikte ne diyoruz İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün. Bakın bu hizmetler istikrarlı hükümet ve teşkilat olmasaydı biz bunları yapamazdık. Maharet bende değil, bizdedir” açıklamalarını yaptı.

 

SÖMÜRÜLEN ÜLKELERE ROL MODEL OLDUK

Günün ikinci bölümünde Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve Körfez İlçe Başkanı Osman Badem’in yanı sıra teşkilat üyelerinin dikkatli takipleriyle geçen sunumda Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim siyasi anlayışımızda karamsarlık ve umutsuzluk yoktur. Bizim liderimizde bu anlayışla hareket etmektedir. Bakın 2002’de yola çıkmış bir siyasi parti bugünlerde sömürülen ülkelere rol model olmuştur. İşte bu bir çok ülkeyi rahatsız eden bir durumdur. Bakınız dünyada ki bir çok ülke bu hamleyi nasıl yapabildiniz diye her gün ülkemizi ziyaret etmektedir. Bu başarılar ülkesini seven kadroların eseridir. Siyasetimiz hizmet odaklıdır” şeklinde konuştu.

 

KILAVUZ, “ÇAĞ KURAN GENÇLİK”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sunumda üzerinde durduğu önemli konulardan birisi de “Gençlik” oldu. Bu noktada özel projeler yaptıklarını ve bu bakış açılarının “Kocaeli Kılavuz Gençlik Modeli” olarak tüm ülkeye yayıldığını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu hizmetimizle Büyükşehirler arasında en iyi gençlik projesi ödünü Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldık. Bizler için bu gençlik projesini her hizmetten daha değerli görüyorum. Bu konuya çok ayrı bir hasssiyetim var” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu sunum sonraları teşkilattan gelen soruları cevapladı.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: 7., AÇILIŞ, BAYRAMININ, YATIRIM, BEDELİ, 1, MİLYAR, 250, MİLYON,
Yorumlar
Haber Yazılımı